Balans ph

Share

pH

Odczyt pH jest jednostką miary kwasowości lub zasadowości substancji.

Dlaczego nie zalecam testu na nietolerancję w pierwszej kolejności, a zalecam zrobić test na rozpiętość flory bakteryjnej z kału i oznaczenie pH? Bo każdy terapeuta, który ma holistyczne podejście doskonale zna grupy produktów (z najwyższym ryzykiem alergennym), które należy wyeliminować przynajmniej na 2 miesiące, by dać “odpocząć” jelitom (zmniejsza się stan zapalny bardzo szybko).

Nietolerancja i alergie są WYNIKIEM stanu środowiska, nie odwrotnie.Środowisko jelit (naszego pierwszego mózgu) nie jest wynikiem obecności takiej, a nie innej flory bakteryjnej. Jest właśnie odwrotnie. Bakterie poszerzają swój teren i wzmacniają swoje kolonie, przy przyjaznym dla siebie środowisku i braku konkurencyjnej flory bakteryjnej. Dlatego różnorodność bakterii w jelitach jest tak ważna.

Kiedy środowisko się zmienia, nie ma odpowiednich warunków dla wielu organizmów (będących w przeroście), które zaczynają albo zmniejszać swoją populację, albo po prostu chcą zmienić swoje środowisko, na bardziej przyjazne. Odczyt 6,6-7,3 pH jelit jest uważany za neutralny. Im niższy odczyt poniżej 6,6 pH, tym bardziej kwaśne środowisko. Odczyty powyżej 7,3 są alkaliczne. Wartości poniżej 4,5 pH są bardzo kwaśne, wartości powyżej 8,4 pH są silnie alkaliczne. Ludzie często kojarzą kwaśne pH z problemami zdrowotnymi. Dotyczy to jednak tylko kwasowości krwi i tkanek. Tkanka łączna naszego ciała powinna być neutralna około 7,4 pH. Stan zapalny powoduje pH środowiska bardziej kwaśne. Jednak silna zasadowość może być równie destrukcyjna, co silna kwasowość.Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w naszym przewodzie pokarmowym.

Nasz przewód pokarmowy jest w zasadzie wężem lub kanałem zaczynającym się przy ustach i kończącym się przy odbycie.Z tego kanału nasz organizm może przyswajać potrzebne mu substancje i wydzielać substancje niepożądane do wyeliminowania. Na drodze pasażu pokarmowego pH zmienia się w zależności od etapu w układ trawienny. pH naszych ust waha się w okolicach neutralnego. Jednak nasz żołądek ma mieć kwasowość ok. 1,5 -2 pH, która jest niezbędna do prawidłowego trawienia białek i dezynfekcja spożytej żywności. Gdy tylko pokarm opuści żołądek do jelita cienkiego, soki trawienne zmieniają pH do większej alkaliczności. Zanim treść naszego jelita dotrze do odbytnicy pH powinno mieścić się w zakresie 6,2-6,8.

Na pH naszego stolca wpływa głównie nasza mikroflora, a skład naszej mikroflory to wynik naszego odżywiania (TWORZĄCEGO ŚRODOWISKO). Żywienie bogate w warzywa i błonnik powoduje korzystny, lekko kwaśny stolec pH 6,2 – 6,8. Musimy jednak mieć świadomość, że nasz układ pokarmowy to złożony bioreaktor, który zawsze ulega zmianom, w zależności od wielu warunków. Można sprawdzić pH własnego stolca. Możesz to łatwo zrobić za pomocą uniwersalnych papierków pasków testowych pH. Jest to tani sposób na monitorowanie pH swojego stolca, jeśli jesteś zaniepokojony jakimikolwiek stanami chorobowymi.

Zrównoważyć swoje pH
Dr Hulda Clark

„U większości osób z bolesnymi złogami na stopach poranne pH moczu wynosi 4,5! Przy 4,5 można zgadnąć, że wiele (kwasów mineralnych, tworzących złogi – kryształy kwasów mineralnych) wytrąciło się ponownie w nocy. W ciągu dnia pH twojego ciała waha się w przód i w tył. Bezpośrednio po posiłku mocz staje się dość zasadowy; nazywa się to przypływem alkalicznym. Trzy posiłki dziennie to trzy zasadowe przypływy. W tych okresach, trwających około godziny, masz możliwość rozpuszczenia niektórych złogów na stopach. Ale jeśli pozwolisz, aby twoje pH spadło zbyt nisko w nocy, ponownie odłożysz osady. Efekt netto decyduje o tym, czy twoje depozyty rosną, czy kurczą się.

Aby zalkalizować się przed snem, wybierz jedną z następujących opcji:

1. Dwie tabletki z muszli ostryg, równe 750 mg. wapnia plus tabletka cytrynian magnezu, 300 mg. Magnez pomaga wapniowi rozpuszczać się i pozostawać w roztworze. Nie zaleca się jednoczesnego przyjmowania większej ilości wapnia, ponieważ i tak nie może on zostać rozpuszczony i wchłonięty i może powodować zaparcia. Osobom starszym zalecana jest tylko jedna tabletka wapnia. Weź tabletki wapnia z witaminą C lub wodą cytrynową, aby ułatwić rozpuszczenie (¼ łyżeczki witaminy C w proszku; dodanie miodu jest dobre).

  1. Jedna filiżanka kefiru lub maślanki, plus 1 tabletka tlenku magnezu, 300 mg. (dodanie cynamonu jest w porządku).
  2. ½ łyżeczki sody oczyszczonej w wodzie. To jest wodorowęglan sodu. Używanie kombinacji wodorowęglanu sodu i potasu w stosunku 2: 1 jest w rzeczywistości o wiele zdrowszą miksturą. Możesz zrobić to samodzielnie lub poprosić farmaceutę, aby zrobił to za Ciebie. Wymieszaj w słoiku dwie części sody oczyszczonej i jedną część wodorowęglanu potasu (patrz Źródła). Przechowywać szczelnie zamknięte. Oznacz go jako alkalizator wodorowęglanu sodu i potasu (mikstura ta jest również bardzo przydatna przy wszelkiego rodzaju reakcjach alergicznych). Weź 1 płaską łyżeczkę w wodzie przed snem. Jeśli twoje pH osiągnie 6 rano, kontynuuj każdą noc w tej dawce. Jeśli tak się nie stanie, weź 1½ łyżeczki. Obserwuj pH, ponieważ stopniowo się normalizuje i będziesz potrzebować coraz mniej. Jeśli używasz zwykłej sody oczyszczonej, zamiast mieszanki, obserwuj również pH każdego ranka, aby móc obniżyć pH, gdy pH wzrośnie powyżej 6.

Osoby, mające wskazanie do ograniczenia dziennego spożycia sodu muszą dokładnie policzyć gramy spożytej w ten sposób sody oczyszczonej. Każda łyżeczka waży około 2 gramów, z czego połowa (1 gram lub 1000 miligramów to sód. Mieszanka sodu / potasu zapewniłaby połowę mniej sodu (½ grama na łyżeczkę). Dla porównania, typowe dzienne spożycie sodu wynosi około 5 gram., chociaż osoby zjadające sól przetworzoną spożywają ją dwa razy tyle.”

Źródło: https://livingnetwork.co.za/drclarknetwork/recipes/ph-balancing/

Jeżeli uważasz, że artykuły, materiały, które piszę i udostępniam, na stronie marzenakolano.com lub na fan page (https://www.facebook.com/infiniteprogressnutrition/) za wartościowe i przydatne Tobie, a chciałbyś/chciałabyś wesprzeć moją pracę, poniżej znajduje się numer konta na który można przelać dowolną kwotę:
(wpisując w tytule przelewu: Donation)

(DE: Germany)
IBAN: DE51100110012622784224
BIC: NTSBDEB1XXX

lub za pośrednictwem Paypal:
https://www.paypal.com/paypalme/infinitepronutrition

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com