Srebro koloidalne – dlaczego i do czego?

Share

SREBRO KOLOIDALNE – a będzie mowa o NANO JONOWYM, a także NANO PLAZMOWYM 🙂 

Moje zainteresowanie srebrem monojonowym zwróciła w tym roku uwagę firma Invex Remedies, o którym pisałam w artykule na jego temat: “Srebro monojonowe – właściwości i zastosowanie” Idealne jest używanie tego rodzaju srebra, ponieważ ma najmniejsze z możliwych cząsteczki. Im mniejsza cząsteczka, tym lepsza będzie sku­teczność roztworu. Optymalna wielkość cząsteczki to 0,015 do 0,0005 mikrona. Dla porównania wirusy mają wielkość od 15 do 150 nm, przy czym wielkość ta u większości z nich waha się w przedziale 20 – 40 nm. Bakterie mają wielkość od 350 do 1 000 nm. Dlatego też srebro monojonowe jak i koloidalne, o którym będzie mowa mogą swo­bodnie wnikać do wnętrza patogenów i niszczyć je.

W międzyczasie również zaczęłam czytać także o srebrze koloidalnym, a mianowicie praktyczne uwagi jednej z producentek srebra, na opracowaniu której przedstawię swoje wnioski na temat srebra i jego zastosowanie w tym wpisie.

CZYM JEST?

Srebro jest pier­wiastkiem śladowym, niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania or­ganizmu.

Cząsteczki koloidalne działają jak „ziarenka energii”, które unoszą się w płyn­nym roztworze pomimo siły grawitacji. To, że są naładowane elektrycznie  – a ich ładunek jest taki sam – powoduje, iż odpychają się wzajemnie, pozostając w cią­głym ruchu.

British Medical Journal (12 maja 1917 r.) donosi, że koloidalne srebro bły­skawicznie łagodzi stany zapalne i wspomaga gojenie.
 
srebro-jonowe-ag-koloidalne

Ze względu na silne działanie bakteriobójcze, koloidalne srebro okazało się wysoce skuteczne w zapobieganiu i leczeniu infekcji i chorób.

Srebro ma zdolność dezaktywowania bakterii, ponieważ jest silnym katalizatorem w procesie utleniania, hamuje więc reprodukowanie się bakterii.(2)
 

Na początku należy rozróżnić srebro koloidalne. Już miałam okazję usłyszeć pytania na temat tego, czy jest ono bezpieczne, czy nie zaświeciłam się w nocy na niebiesko itp. 🙂

RODZAJE SREBRA

Rozróżniamy dwa rodzaje sreber koloidalnych jonowe i niejonowe (metaliczne).  Oznaczenie nano odnosi się do wielkości cząsteczek srebra koloidalnego, nie do rodzaju srebra. Im mniejsze są cząsteczki srebra, tym lepiej. Srebro takie jest przeźroczyste. Srebra o kolorze żółtym mają cząsteczki większe i skuteczność w zabijaniu patogenów jest mniejsza.

Picie srebra koloidalnego jonowego ma specyficzne właściwości, które sprowadzają się do m.in. łatwego wchodzenia w reakcje chemiczne oraz nabycia cech tzw. biowchłanialności. Dr. Becker napisał w latach 1980: „Nasze wstępne obserwacje okazały się prawdą. Srebro z ładunkiem dodatnim (jonowe) zabija lub unieszkodliwia każdy typ bakterii.

“Ustalono, że antybakteryjne działanie srebra opiera się na jonach tego pierwiastka”!(1)

“Toksyczne działanie srebra na bakterie jest badane od ponad 60 lat.”(4)

Szczegółowego porównania SK metalicznego i jonowego dokonał zespół dr Robertsa, na szczepach bakterii gronkowca. Wyniki tych badań jednoznacznie stwierdzają, że:
1.bez dodatku kwasu solnego (mamy go w żołądku) koloid jonowy jest conajmniej 100 razy mocniejszy od koloidu metalicznego,
2.dodawanie kwasu solnego prawie nie ogranicza właściwości bakteriobójczych koloidu jonowego,
3.skuteczność SK metalicznego drastycznie maleje kiedy użyjemy go bez dodatku SK jonowego,
4.skuteczność SK JONOWEGO jest tysiąc razy wyższa niż SK metalicznego, gdy do obu rodzajów dodamy kwasu solnego.

DLACZEGO NALEŻY UŻYWAĆ SREBRA?

Ponieważ nasza gleba została wyjałowiona przez intensywną gospodarkę rolną i nawozy chemiczne, nasza żywność praktycznie nie zawiera srebra w cha­rakterze pierwiastka śladowego. Jeśli w organizmie wstąpi niedobór srebra, na­stępuje uszkodzenie systemu immunologicznego. Koloidalne srebro to jedyny bezpieczny sposób, w jaki można dodatkowo pozyskać srebro. Jest ono bioprzyswajalne, co sprawia, że wnika bezpośrednio do tkanek ciała. Minerały, a szcze­gólnie pierwiastki śladowe, są dla organizmu ważniejsze niż witaminy, ponieważ bez ich obecności witaminy nie mogą być wykorzystywane. Badania wska­zują na bezpośredni związek między niedoborami minerałów i witamin a choro­bami. Zwykle wybiera się minerały chelatowane (w formie tabletek), które są wchłaniane na poziomie 40-60%, podczas gdy minerały koloidalne są wchłaniane w ok. 98 %.
 
W 1940 r. średnie dzienne spożycie owoców i warzyw dostarczało 50 do 100 mikrogramów srebra jako pierwiastka śladowego. Według „Earth Summit Report” (Raportu Szczytu Ziemi) z roku 1992 poziom minerałów wydobywanych z ziemi obniżał się o 85% w ciągu ostatnich 100 lat, czyli o około 0,85% rocznie. Jeśli zaczniemy od 100 mikrogramów w roku 1940 (61 lat temu) razy nasze 0,85% rocznie, otrzymamy ubytek 51,85% czyli stratę blisko 52 mikrogramów dziennie. Łyżeczka koloidalnego srebra o stężeniu 10 ppm dostarcza 50 mikrogramów. Czyli jedna łyżeczka dziennie powinna nadrobić straty spowodowane „wyjałowie­niem” naszej ziemi z metali.(2)
 
JAK DZIAŁA SREBRO KOLOIDALNE?
 
Jony srebra wchodzą w interakcję z peptydoglikanami ściany i błony komórkowej, powodując rozpad komórki, zapobiegają replikacji DNA, zakłócając syntezę białek. Wielopłaszczyznowe działanie przeciwbakteryjne jest kluczem do braku odporności bakterii na srebro.
 
jony-srebra-greenpol-com-plMECHANIZM DZIAŁANIA JONÓW SREBRA:
 1. jony srebra wchodzą w interakcję z peptydoglikanami ściany oraz błony komórkowej powodując zmiany w ich funkcjonowaniu umożliwiając jonom srebra penetrację struktury mikroba.
 2. jony srebra reagują z grupami tiolowymi enzymów i białek, które są istotne dla oddychania oraz transportu substancji przez błonę komórkową i wewnątrz komórki. Działanie to powoduje zmianę natury enzymów, a co za tym idzie skutecznie dezaktywowane zostaje źródło energii komórki. W konsekwencji komórka nie może utrzymać ciśnienia osmotycznego, co prowadzi do jej śmierci.
 3. jony srebra wchodzą w interakcję z fosforem ugrupowanym w DNA, co prowadzi do zahamowania procesu replikacji.
Mikroskop SEM (rys.a) wykazał gładką powierzchnię komórek E. coli o typowym owalnym kształcie bez nanosrebra, natomiast po zastosowaniu nanocząstek srebra 50 μg / ml (rys. b) komórki zostały poważnie uszkodzone. Niektóre komórki wykazały duży wyciek, inne zniekształcenie i fragmentacje. Widoczne są liczne zagłębienia i przerwy w błonie komórkowe.(3)
 
badanie-nad-ecoli-srebro-koloidalne-greenpol-com-pl
 
JAK UŻYWAMY SREBRA KOLOIDALNEGO NANO JONOWEGO?
 1. Zakraplamy nim uszy – kilka kropel na noc przeciwbakteryjnie, profilaktycznie lub przy infekcji ucha.
 2. Zakraplamy do nosa – wedle potrzeby od kilku do kilkunastu kropel kilka razy dziennie przy katarze, infekcji zatok itp.
 3. Dodajemy do inhalacji kilka ml. (5-10) i wdychamy. Możemy robić inhalacje kilka razy dziennie przy ostrym kaszlu plus innych dolegliwościach.
 4. Do picia – warto potrzymać przez dłuższą chwilę w buzi, a następnie wypić. Profilaktyczna dawka dla osoby dorosłej – 30 ml. dziennie (można rozbić na mniejszą dawkę a częściej), a dla dzieci po 5-10 ml. dziennie.
 5. Do odkażania ran.
 6. Na oparzenia w mgiełce.
 7. Do irygacji przy grzybicy pochwy.
 8. Do mycia zębów z sodą oczyszczoną.
 9. Jako tonik do twarzy, ale lepsze jest w tym zakresie srebro monojonowe.
 10. Podczas kuracji oczyszczająco – odrobaczającej. Dawka codziennie – 2-3 razy po 30 ml.

Więcej zastosowań przeciwinfekcyjnych srebra i innych substancji naturalnych zawarłam we wpisie: “Domowy protokół – zatrzyma infekcję i pomoże powrócić do zdrowia.”

Wspaniałe opracowanie na temat srebra koloidalnego znalazłam na stronie Planeta Zdrowia, do przeczytania którego gorąco zachęcam. Opracowanie znajduje się tutaj.

Sama używałam w domu i polecałam srebro Allegra. srebro-koloidalne-infinite-progress-nutrition-marzena-kolano

Uważam, że jest ono dobre do profilaktyki.

Skład: woda demineralizowana (Aqua), srebro koloidalne (Colloidal silver)

Zawartość srebra: 10ppm (+/- 1ppm) mierzone miernikiem TDS w temp. 20ºC.

Termin przydatności: Rok od daty produkcji (z zachowaniem właściwych warunków przechowywania). Zawartość netto: 1000ml

Należy chronić przed słońcem oraz nie pozostawiać w silnym polu elektromagnetycznym.

W sytuacji jednak potrzeby interwencji na poziomie terapeutycznym, mamy do dyspozycji znacznie większe stężenie jonów nanocząsteczkowych, 300 ppm, poddane zimnej plaźmie atmosferycznej. Bardzo polecam zastosowanie plazm, ponieważ ich zastosowanie wykracza poza oczekiwania naturoterapeutyczne. 

 

Noble Plasma – NANO Srebro

(1) A. Grabek (allegra24.pl)

(2) Planeta Zdrowie

(3) Greenpol.com.pl

Share
komentarze 32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com