Czy wyleczenie infekcji pomoże wyleczyć Hashimoto?

Share

Choroba Hashimoto, z którą mają już do czynienia dzieci i nastolatki rozpoznawalna i diagnozowana jest już coraz częściej. Coraz częściej dochodzi również do chorób na tle autoimmunologicznym, a więc na tle ataku odporności na nasz własny organizm.

W prostym języku, łopatologicznie można wyjaśnić Hashimoto tak, jako limfocytowe zapalenie tarczycy, a konsekwencji której może pojawić się niedoczynność tego gruczołu. Dochodzi do ataku układu immunologicznego na czynnik zapalny (patogeny lub czynnik wywołujący atak – alergeny) i towarzyszy temu zapalenie miąższu. Atak limficytów jednocześnie niszczy miąższ tarczycy, która produkuje coraz mniej hormonów (tyroksyny – T4 i trijodotyroniny – T3). Dzieje się tak w około 20% przypadków w momencie rozpoznania choroby Hashimoto.

TARCZYCA_GLUTEN

Objawami Hashimoto to np.:

* uczucie zmęczenia

* osłabienie

* przygnębienie (depresja)

* suchość skóry

* zaparcia

* słaba tolerancja zimna

* wydłużony okres krwawienia miesiączkowego

* sucha skóra

* przybranie na wadze

W badaniu krwi obserwujemy zbyt niskie stężenie hormonów tarczycy, a zbyt wysoki poziom hormonu TSH wydzielanego przez przysadkę i pobudzającego tarczycę do produkcji i uwalniania T3 i T4.

W większości nie doszukuje się przyczyny tego stanu rzeczy. Wręcz przeciwnie, podaje się syntetyczne hormony. Otrzymanymi syntetycznie hormonami tarczycy zastępuje się jedynie naturalne substancje produkowane w naszym organizmie, których tarczyca nie produkuje. Jeśli podane będą za wysokie dawki hormonów, pojawią się wtedy symptomy będące przeciwieństwem tych, które wiążą się z niewydolnością tarczycy czyli symptomy nadczynności tarczycy. Zauważalne są wtedy spadki wagi ciała (zwykle w połączeniu ze wzmożonym apetytem), nietolerancję ciepła, szybkie bicie serca, poty, bóle głowy, łatwą drażliwość i bezsenność.

W takich sytuacjach warto zaangażowac sie w znalezienie faktycznej przyczyny choroby, a nie uciszać jedynie objawy. Pierwszym podejściem będzie neutralizacja rozchwiania układu hormonalnego i podawania syntetycznych środków. Kiedy nie mamy jeszcze ustalonej diagnozy Hashimoto, a mamy niedoczynność tarczycy, można skutecznie wspierać tarczycę w produkcji niezbędnych hormonów naturalnymi sposobami podając algi bogate w biologicznie czynny jod – OCEAN21 i/lub Spirulina & Chlorella Plus.

Lovely woman with white orchidPonadto wspaniale regulują poziom naszych hormonów następujące produkty Calivita – Super Mega Q10, Polinesian Noni Juice Garlic Caps – naturalne produkty.

Chorzy z rozpoznaną chorobą Hashimoto, nie powinny zażywać alg (tylko w dawkach profilaktycznych, dietetycznych), ale osoby z prawidłową czynnością tarczycy potrzebują profilaktyki wsparcia naturalnymi suplementami + dieta zgodna z grupą krwi.

Wspieramy wtedy organizm C 1000 Plus, Mega Q Protect, Zenthonic.

Więcej na temat Hashimoto znajdziesz tutaj:

Remisja Hashimoto po wyleczeniu infekcji

Jak możemy wpłynąć na usuwanie przyczyn tego stanu rzeczy?

Wszystkie choroby świata mają swoje źródło w jelitach. Bardzo korzystne podejście to oczyszczanie organizmu ze złogów, regeneracja tkanki jelita, ograniczenie wpływu alergenów i nietolerancji pokarmowych na organizm, a w efekcie oczyszczenie organizmu z patogenów.

Należy pilnie zapobiegać infekcjom poprzez oczyszczanie organizmu z toksycznych związków powodujących często wiele zaburzeń w naszym organizmie, jak również poprzez walkę z pasożytami, w tym przywry trzustkowej powodującej gruczolistość, zarośla, cysty i guzy, która może znajdować się w tarczycy. Warto również przeprowadzić dokładny proces oczyszczania organizmu z toksyn i metali ciężkich m.in. dekan, etylen, iryd, nikiel, tellur, rtęć i rozpuszczalniki.

Niezwykle zatem ważnymi produktami w każdej kuracji przeciw pasożytom są VirAgo i ParaProteX stosowane wymiennie ze sobą. Procesy oczyszczania organizmu opisane są tutaj>>

DIETA PODCZAS KURACJI OCZYSZCZAJĄCEJ:

Dieta jest bardzo ważna, wiedząc, że gluten powoduje przerwanie szczelności bariery jelitowej nie tylko u osób z celiakią, a nieszczelne jelita wpływają na wzrost nietolerancji oraz występowania alergii. Zespół jelita nieszczelnego jest bardzo skorelowany z rozwojem chorób autoimmunologicznych. Dlatego też, nie radzi się stosowania glutenu w diecie u osób z problemami autoimmunologicznymi, w tym z Hashimoto.

Marzena-Kolano-tarczyca

Ponadto przeciwciała przeciwko glutenu mogą atakować też i tę część tarczycy, której sekwencje aminokwasów są między nią a glutenem podobne. Choroba Hashimoto występuje ponad 4 razy częściej u osób z celiakią i badania sugerują, że po przejściu na dietę bezglutenową, nie tylko przeciwciała właściwe dla celiakii, ale również te przeciw tarczycowe spadają.

Najważniejsze jest jednak to, że odpowiednio skomponowana dieta bezglutenowa nie ma żadnych efektów ubocznych. Więc na pewno warto spróbować.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w ustaleniu odpowiedniej drogi do rozpoznania przyczyny i wsparcia diety oraz potrzebnej suplementacji, skontaktuj się ze mną.

Pozdrawiam

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com