Kurkuma profilaktycznie i leczniczo

Share

Dookoła ostatnio krążą bardzo smutne opowieści, o odchodzeniu najbliższych i to w bardzo krótkim czasie. I stąd ten wpis.

Często mamy w zasięgu wszystko, co trzeba, a nie wiemy jak użyć substancji naturalnych w sytuacji kryzysowej, czekając na “diagnozy”. Dlaczego się tak dzieje? Za mało rozumiemy mechanizmy działania naturalnych substancji?. Wbudowano nam pewien schemat myślowy, że jedna rzecz musi być “na coś” i jeśli tego “czegoś” nie mamy to już nie użyjemy substancji, której użycie częste, regularne wpłynie na spadek stanu zapalnego i zwiekszy szanse na poprawę zdrowia.

Jeśli mamy w domu substancję przeciwzapalną, jak:
– witaminę C
– wodę utlenioną
– olej lub pastę CBD
to już mamy dobry arsenał do pomocy sobie lub swoim bliskim

Zanim dostaniemy “diagnozę” wykorzystajmy możliwości obronne organizmu.

Marzena_Kolano_Naturoterapeuta_Kurkuma_Liposomalna

Kochani, zachęcam Was do zapoznania się z niezwykle znaną substancją, ale zbyt mało używaną. I ona może służyć do profilaktyki (w daniach codziennych), jak i do pomocy natychmiastowej w sytuacji zagrażającej nawet zdrowiu.

Kurkumina z piperyną. Kurkumina to aktywna cząsteczka kurkumy.

Jest ona aktywnym składnikiem kurkumy stosowanej od tysiącleci w medycynie tradycyjnej. Współczesna, bardzo bogata literatura naukowa opisuje przeciwnowotworowe, antyoksydacyjne i przeciwzapalne działanie kurkuminy. Na wielu modelach zwierzęcych wykazano, że kurkumina może być potencjalnym lekiem nie tylko przeciwnowotworowym, ale także stosowanym w przypadku wielu innych chorób, w etiologii których odgrywają rolę re-aktywne formy tlenu oraz chroniczny łagodny stan zapalny. Kurkumina również chroni na-rządy przed uszkodzeniami indukowanymi toksynami. Na poziomie komórkowym hamuje ona proliferację oraz indukuje apoptozę, jednakże komórki prawidłowe są mniej podatne na działanie kurkuminy niż komórki nowotworowe. znanych jest już wiele molekularnych mechanizmów działania kurkuminy. Wydaje się, że obserwowane efekty komórkowe naj-lepiej można opisać działaniem kurkuminy na stres komórkowy oraz hamowanie aktywności czynnika transkrypcyjnego NF-кB. Kurkumina, mimo swojej niskiej biodostępności wywiera dobroczynne działanie na organizm. (1)

Zaraz zaraz, jeśli jednak mamy tę cząsteczkę zawartą w komórce liposomalnej, wchłanialność jej podnosi się kilkaset razy.

Najlepsza więc forma?

Liposomalna  – tu znajdziesz linka z 5% zniżką na wszystkie produkty liposomalne firmy Porebski Liposomes – sprawdzona jakość

Jeśli nie masz liposomalnej, użyj w proszku, ale w dawkach gramowych, co 2, 3 godziny. Czemu nas tego nie uczą? Bo jest to skuteczne i całkowicie bezpieczne.

Jak to jest, że w 2008 roku podano bardzo dobre neuroprotekcyjne rezultaty zastosowania jednej tylko cząsteczki wyekstrahowanej z kurkumy a nie ma ŻADNYCH, ALE TO ŻADNYCH protokołów jej zastosowania w sytuacji nadciśnienia, arytmii, hiperkalcemii, cukrzycy itp.

Liu, Y., Dargusch, R., Maher, P., & Schubert, D. (2008). A broadly neuroprotective derivative of curcumin. Journal of Neurochemistry, 105(4), 1336–1345.

Kurkumina roślinna polifenolowa zmniejsza reakcję komórek nerwowych na niektóre formy stresu toksycznego. Zsyntetyzowano pochodną kurkuminy, zwaną CNB-001. Cząsteczka ta ma działanie neuroprotekcyjne pod kątem usuwania czynnika stresu oksydacyjnego, ekscytotoksyczności i głodu glukozy, a także toksyczności zarówno wewnątrzkomórkowego, jak i zewnątrzkomórkowego amyloidu. Chociaż tworzenie CNB-001 opierało się na nietypowym podejściu do projektowania leków, ma ona potencjał wiodącego kandydata na lek do leczenia wielu stanów związanych ze śmiercią komórek nerwowych.

Dlaczego takiego leku jeszcze nie ma? Odpowiedzcie sobie sami.

W naturze istnieje masa cząsteczek działających synergicznie, a my używamy jednej, kilku,a często kilkunastu, syntetycznych, obciążających organizm, a później się dziwimy, że wątroba nie radzi sobie, że nerki sobie nie radzą.

Kurkumina liposomalna znajduje szerokie spektrum zastosowania, reasumują ma następujące właściwości:

 • przeciwnowotworowe;
 • grzybobójcze;
 • bakteriobójcze i przeciwwirusowe;
 • obniża poziom cholesterolu i glukozy (oczywiście najpierw musi obniżyć stan zapalny, a w następstwie obniża cholesterol i glukozę);
 • oczyszcza wątrobę z toksyn;
 • wspomaga trawienie;
 • stymuluje wydzielanie żółci;
 • łagodzi dolegliwości żołądkowe;
 • używana jest w przypadku uciążliwych zaparć i wzdęć;
 • odnajduje zastosowanie w przypadku zapalenia pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej;
 • wykazuje działanie antyoksydacyjne;
 • wzmocnia organizm i podnosi odporność;
 • przeciwdziała sklejaniu się płytek krwi, a to z kolei powoduje lepsze dotlenienie i dożywienie komórek;
 • stosowana jest przy leczeniu zapalenia gardła, stymulując układ limfatyczny;
 • wykorzystywana jest w leczeniu trądziku i innych schorzeń skóry (stosowanie również zewnętrzne).

Kurkumina_liposomalna_Marzena_Kolano_Naturoterapeuta_poleca

Warto już dzisiaj pomyśleć o profilaktyce, o ochronie swojego zdrowia, pomóc swoim rodzicom i najbliższym.

Po liposomalną kurkuminę można się odezwać do mnie.

Warto też kupić sobie ekologiczną kurkumę i podgotować ją sobie z 8-10 min. ze szczyptą pieprzu czarnego, by aktywować kurkuminę i taką kurkumę użyć do robienia np. tzw. “złotego mleka“.

Kurkumina w kapsułkach

Źródło zdjęcia: SoFueg

 1. i Rycina 2. http://www.postepybiochemii.pl/pdf/1_2011/08_1_2011.pdf
Share
komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com