Objawy oczyszczenia organizmu oraz reakcja Jarischa-Herxheimera. Jak temu zapobiec?

Share
Wiele osób chcących przeprowadzić oczyszczanie organizmu, a najczęściej dodatkowo odrobaczanie organizmu bardzo często ma myśl o nieporządanych efektach. I słusznie. Należy bardzo dobrze przygotować swój organizm do oczyszczania organizmu i nie jest to stan najkorzystniejszy dla naszego samopoczucia. Nie ma się co czarować. Natomiast efekty oczyszczania organizmu są największą motywacją. Zatem warto poznać, co i dlaczego ma się dziać w organizmie podczas oczyszczania organizmu i warto poznać metody, które sprawią, że będziemy przechodzić oczyszczanie znacznie łagodniej. A metod jest mnóstwo.
Od razu zaznaczę, że wiele osób nie łączy oczyszczanie z odrobaczeniem. candida-acne
Wg. mnie należy przeprowadzić oczyszczanie wraz z odrobaczaniem. Jest to najefektywniejsze działanie przywracające organizmowi energię, witalność dzięki przywróceniu:
0. Nawodnienia organizmu i odkwaszenia organizmu. Pozbycie się chorobotwórczych kwasów: moczowego i mlekowego jest konieczne.
1. Odpowiedniego PH w organizmie, czyli środowiska i odpowiedniego PH w różnych organach jak żołądek, czy dwunastnica oraz jelita.
2. Czystości w krwi, limfie, tkankach, organach, a więc w całym organizmie. Oczyszczenie samego systemu trawiennego w 2, 3 tyg. NIE WYSTARCZY, by odwrócić procesy chorobowe. Potrzeba jest o wiele dłuższego czasu. Da się to zrobić.
3. Odpowiedniej flory bakteryjnej nie tylko w jelicie cienkim i grubym, ale całym systemie trawiennym, począwszy od buzi.
4. Dożywienia organizmu – w witaminy i minerały, zdrowe tłuszcze, białka, nie zapominając o zdrowych węglowodanach.
5. Przepływu energii w organizmie i rozruszania ciała poprzez ruch (podniesienie metabolizmu komórkowego).
To tylko podstawowe kroki, a sposób oczyszczenia (dieta i suplementacja) należy dobrać pod indywidualne potrzeby organizmu.
Bardzo dobrze jest najpierw zrobić badanie żywej kropli krwi, jak i badanie biorezonansowe na obezność bakterii, wirusów, pasożytów, by następnie ułożyć plan działania.
PS. To, że przeprowadzisz raz odrobaczanie jednym preparatem odrobaczającym, nie znaczy, że pozbędziesz się na zawsze patogenów. Oczyszczanie organizmu należy powtarzać cyklicznie najlepiej różnymi preparatami min. raz w roku. O tym w innym poście.
Dzisiaj chciałabym się z Tobą podzielić się informacją na temat objawów, które mogą (ale nie muszą) wystąpić podczas kuracji oczyszczającej. By zobrazować przykładowe objawy oczyszczania posłużę się swoją historią, tym, co przytrafiło mi się przy zmianie diety, którą wdrażałam kilka lat temu i po dostawieniu chelatu magnezu z wapniem. To, że nie było łatwo, to jest jedna rzecz. Nie było i zapewne dla Ciebie też nie jest łatwo wszystko ogarnąć i wdrożyć od razu. Jest to naturalny proces zmian. Nigdy, ale to nigdy nie podawaj się i idź do przodu. Natomiast nie spodziewałam się, że zmiana diety będzie miała na mnie tak duży wpływ i to co się stało było jakby nierealne na tamten czas, a po kilku godzinach okazało się możliwe i byłam pewna tego, co się stało. Doznałam objawów zmiany diety i wprowadzenia alkalicznych substancji do organizmu. Alkaliczne mikroelementy takie jak krzem, wapń, magnez, potas, sód mają właściwości oczyszczające. Już podczas przygotowania do oczyszczania możesz odczuć pewne objawy.

Po około dwóch tygodniach od rozpoczęcia przyjmowania magnezu z wapniem – substancji alkalicznych, zaczęłam czuć ból w podrzuszu. Niestety po drugiej dobie, w której nic się nie zmieniło, musiałam pojechać do szpitala. Ból był silny. Tam, 4ch lekarzy zdiagnozowało mój stan jako zapalenie wyrostka robaczkowego. Byłam w szoku, że i też mnie to spotyka i będę poddana operacji. Natomiast po usg nerek, które mi zrobiono zaczęłam myśleć i wyciągać wnioski. Wszystkie odpowiedzi na pytania lekarzy dawały dość wyraźny znak, że nie jest to zapalenie wyrostka, a oczyszczanie się nerek z piasku lub kamieni. Po pierwsze ból w podbrzuszu rozpoczął się w jednym miejscu, a przy zapaleniu wyrostka pacjent nie wie, gdzie się zaczyna ból. Druga sprawa, ból był również przy oddawaniu moczu, a przy wyrostku nie ma takiego symptomu i trzecia sprawa jasno przeciągnęła szalę w stronę oczyszczenia nerek. Był to wynik usg nerek, na którym widać było zmiany w śluzówce nerek. Powiedziano mi, że coś tam było. 🙂

Po przeanalizowaniu wszystkich argumentów, świadczących o tym, że nie jest to zapalenie wyrostka, wyszłam ze szpitala po kilku godzinach na własne żądanie. Nie było łatwo również przekonać siebie o swojej słuszności, ale dzięki mojej mamie podjęłam właściwą decyzję. Nie było również miło usłyszeć kilka dobitnych epitetów ze strony personelu medycznego, natomiast moje zdrowie było na tamten czas najważniejsze. Wyrostek robaczkowy jest bowiem bardzo ważnym miejscem jakby odchyłkiem w miejscy łączenia się jelita cienkiego z grubym, dzięki któremu wiele komórek pro-odpornościowych jest tworzonych przez zamieszkujące tam bakterie. To jest dla mnie najważniejszy powód, by tego miejsca nie ruszać, a wspierać.

Co moja historia ma pokazać?

Poprzez moją historię chcę Ci przekazać, że wieloletnie zakwaszenie organizmu, niekoniecznie zdrowe nawyki i w efekcie wybory dają w efekcie konkretne chorobotwórcze zmiany w organizmie. Już przy wprowadzeniu zdrowszego pożywienia, zdrowszych połączeń produktów spożywczych, w których królować będą bardziej alkaliczne produkty, dodanie odpowiednich zasadowych mikroelementów, może sprawić uruchomienie procesów oczyszczających.

Nie jest to reakcja Jarischa-Herxheimera. To objaw oczyszczania. Natomiast podczas odrobaczania zachodzi reakcja tzw. Jarischa-Herxheimera. Co to jest?
Jest to reakcja w organizmie, która zachodzi, kiedy z zabitych (antybiotykiem), ale również ziołami bakterii (najczęściej z krętków), pasożytów, czy grzybów zostaje wydzielona toksyna lub toksyny. Nawet jak poprzez zmianę środowiska w organizmie i poprzez wszelakie preparaty odrobaczające będziemy wypędzać pasożyty, które będą wydostawać się w kale, to pewna część ich zostanie wybita w organizmie. 
czysta-komórka-oczyszczanie-organizmu-Marzena-Kolano
Toksyny są stopniowo wydalane przez wątrobę lub nerki, a objawy reakcji Herxheimera pojawiają się, gdy te narządy nie nadążają z wydalaniem toksyn. Wtedy to nasze komórki są podatne na atak z ich strony.
Objawami reakcji Herxheimera może być gorączka, bóle głowy, dreszcze, bóle mięśniowe i kostne, świąd, nudności i wymioty oraz wysypki skórne.Zazwyczaj występuje ona po około 3-4 dniach od podawania silnych dawek leków farmakologicznych bądź ziół wybijających infekcje i pasożyty, jednak również możemy się jej spodziewać przy zmianie diety na alkaliczną. Nie nazwałabym jednak tych objawów Herxem, raczej objawami oczyszczania, złuszczania się toksyn bytujących w przestrzeniach międzykomórkowych. Dlaczego tak się dzieje również podczas zmiany diety? Ponieważ dieta bogata w owoce i warzywa ma właściwości odkwaszające i oczyszczające z toksyn. Toksyny przechodzą do krwiobiegu w zmożonej ilości powodując ponowny atak na nasze komórki. W tym momencie potrzebne są potężne ilości antyoksydantów, nie tylko z jednego źródła, aby organizm i przede wszystkim wątroba i nerki były odciążone od neutralizacji nadmiaru toksyn. Sprawę komplikują nieszczelne jelita, przez które toksyny znów przenikają do krwiobiegu, nie mogąc wyjść z kałem. Przechodząc ponownie do krwiobiegu, zatruwają powtórnie nasz organizm i przyczyniają się do powstawania objawów oczyszczenia. Podczas oczyszczania, jak i odrobaczania organizmu, tak ważne jest:

1. W pierwszej kolejności – min. miesiąc:
* Przygotowanie organów oczyszczających jak wątroby, nerek, jak i jelit. Odkwaszenie organizmu i nawodnienie odpowiednią wodą (filtr – podwójna osmoza, zmineralizowana, alkaliczna)
* Uszczelnienie jelit dietą plus potrzebną suplementacją
2. W drugiej kolejności – wprowadzenie preparatów oczyszczających – odrobaczających (kilka miesiecy), ale również neutralizatorów toksyn, by ochraniać:
* wątrobę (i wspomagająco, by lepiej neutralizowała toksyny)
* nerki (i wspomagająco, by lepiej filtrowały krew)
* jelita (potrzeba dalszego uszczelnienia i budowy mikroflory, która w pełni jest w stanie budować się i różnicować w przeciągu kilku miesięcy) Jeśli niewystarczająco zadbamy o poziom antyoksydacji i mimo iż będziemy wprowadzać zmiany w diecie nadal w większości będziemy mieć na talerzu skrobia, cukier i białko w postaci mięsa na całym talerzu, a nie w mniejszości, organy te będą “niedrożne”.

Może nadejść kryzys!
reakcja-jarisha-herxheimera-marzena-kolano-objawy-oczyszczania
Objawy podczas oczyszczania i odrobaczania pokazują, co wprowadzić dodatkowo, a co zmniejszyć lub usunąć. Również może być tak, że należy zmienić preparaty na inne.
Wiele osób świadomych doskonale zdaje sobie sprawę, że kryzys podczas wprowadzania zmian w diecie czy suplementacji jest spowodowany tzw. reakcją Jarischa-Herxheimera. To znak, że zmiany są skuteczne, jednocześnie za mało jest nawodnienia organizmu i substancji (antyoksydantów) potrzebnych do neutralizowania uwolnionych toksyn. Najczestszymi objawami reakcji Herxa jest:

Nr.1 – pogorszenie wyników
* wymioty
* podwyższona temperatura ciała
* bóle głowy lub mięśni podobnie jak podczas przeziębienia czy grypy
* dreszcze
* wysypki skórne
* pogorszenie wyników
* agregacja erytrocytów
* świąd
* pocenie się
* nieżyt nosa
* kaszel
* bóle stawów lub kręgosłupa
* nadwrażliwość
* zawroty głowy Objawem reakcji Herxa jest pogorszenie symptomów choroby. Chora osoba odnosi początkowo wrażenie ze dieta jej nie pomaga lub nawet szkodzi. W miarę kontynuacji objawy będą coraz słabsze aż w końcu znikną. Potrzeba jest ciągłego wsparcia osoby doświadczonej podczas oczyszczania organizmu. Przy dodatkowym wsparciu antyoksydantów (wyższych dawek jak profilaktyczne), objawy wstępnego oczyszczania będą mniejsze.

Objawy mogą się zmieniać jak w kalejdoskopie. Jedne objawy będą znikać a pojawiać się inne i tak w kółko. Czasami wszystkie objawy rekcji Herxa ustępują na kilka lub kilkanaście dni, a po tym czasie mogą znów powrócić.

W końcu objawy będą coraz słabsze aż znikną zupełnie. Warto więc utrzymać motywację do działania, a nawet zwiększyć wysiłki w celu neutralizacji nadmiaru toksyn.

Reakcja Herxheimera może być bardzo nieprzyjemna i czasami trudno ją przetrwać bez substancji pomocniczych typu naturalnych suplementów.

Szczególnie do neutralizacji toksyn polecam:
* płynne suplementy jak Liquid Chlorophyll , OCEAN21, Polinesian NONI lub (obecnie mamy już dostęp do soku GraVital – potężnie neutralizującego wolne rodniki i toksyny) Gravital
* Mega Q Protect16 typów antyoksydanów w dawce 2 x 2 tabl. dziennie, a nawet więcej
* błonnik wspomagający uszczelnienie jelit będąc prebiotykiem – w Green Care lub Nopalin 2 x 2 tabl. pół godziny po posiłku
* krzem monojonowy z borem – 2 x 10 ml. dziennie
Należy również poprzez dietę i sokowanie pozwolić (nie utrudniać) uruchomienie naturalnych procesów odtruwających.
Oczyszczanie organizmu wraz z odrobaczaniem to droga wyboista, ale dzięki niej poznajesz siebie i rozwiązania idealne dla Ciebie.
Być może skorzystasz z tego postu. Być może uświadomi Ci, że jeśli jesteś na drodze oczyszczania organizmu lub zmiany nawet trybu życia na zdrowszy, idź w kierunku, który mówi Ci intuicja i wykorzystuj to, co dla Ciebie działa. Idź do przodu. Zapewne będziesz mieć wątpliwości na tej drodze, czy warto poświęcić swój czas i pieniądze, wysiłek, ale po pewnym czasie zauważysz, że nie masz wielu objawów i symptomów chorobowych, o których już dawno zapomniałeś/aś. To jest dopiero coś. 🙂 I tego Ci życzę.
Share
komentarze 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com