EKG i PPG w zasięgu ręki

Share

Poznaj Swój Organizm za pomocą zegarka Healy Watch, który jako jedyny zegarek ma możliwość doboru terapii częstotliwościowej urządzenia medycznego Healy indywidualnie dla każdej osoby.

Zegarek Healy Watch jest sterowany za pomocą aplikacji, a jego sensor sprawdza oprócz wielu wskaźników funkcji życiowych także zdrowie układu krążenia oraz pracę serca. Niezwykle pomocne jest monitoring EKG i PPG – bardzo pomocne przy monitorowaniu zdrowia u osób mających wieloletnio nadciśnienie, miażdżycę, choroby serca. Migotanie przedsionków to jedno z najpowszechniejszych schorzeń serca, mogącego prowadzić do poważnych chorób, np. zawałów. Niestety jego wykrywanie we wczesnej fazie jest dość trudne.

Sensory w zegarku Healy mierzą stan bioenergetyczny układu krążenia na podstawie spektrum częstotliwości i przeprowadza:

  • Fotopletyzmografię (PPG) i Elektrokardiografię (EKG)

Sensor sprawdza:

  • Częstość uderzeń serca
  • Zmienność tętna (HRV)
  • Ciśnienie krwi
  • Poziom Stresu

Zegarek Healy określa również, które programy częstotliwościowe urządzenia do terapii częstotliwościowej Healy są dla Ciebie najlepsze w danym dniu.

Na ekranie programu modułu Healy Connect widzimy 6 parametrów, opartych na analizie twojego ostatniego pomiaru BRA ( Bioenergetyczna analiza rytmu serca ). Jeśli przewiniesz ekran w dół, znajdziesz zalecane programy Healy zgodnie z wynikami. Opierają się one na następujących 6 istotnych parametrach:
 
• Tętno (Heart rate)
• Zmienność rytmu serca (HRV)
• Stres
• Napięcie
• Sztywność
• Ciśnienie
Dostosowanie_programów_Healy_Inne_Zegarek_Healy_WatchBioenergetyczna_analiza_serca_Zegarek_Healy_Watch
Optymalna równowaga tych parametrów znajduje się w środkowym przedziale między granicami. Wszystkie nieprawidłowe wartości są wyświetlane po lewej lub prawej stronie środkowego zakresu. 3 najważniejsze parametry reprezentują Twoją zdolność fizyczną i równowagę: Ocena Twojego Tętna, Zmienności Tętna i Poziomu Stresu Fizycznego.
 
1. BPM (heart beats per minute) / Heart Rate  – BPM (bicie serca na minutę) / Tętno
Healy Watch pokaże wyniki tętna z ostatniego wykonanego pomiaru BRA (Bioenergetyczna analiza rytmu serca).
Naciśnięcie sekcji „BPM” (uderzenia na minutę) na ekranie głównym spowoduje przejście do ekranu Tętno (HR). Możesz wybrać wyświetlanie trendów aktywności co tydzień, miesiąc lub rok, a poniżej tej opcji jest opcja przełączania między określonymi dniami, tygodniami, miesiącami lub latami. Dane z tego ekranu można udostępnić, naciskając ikonę „Udostępnij” w prawym górnym rogu. Domyślnie częstość akcji serca jest mierzona automatycznie. Częstotliwość pomiarów można zmienić w Ustawieniach urządzenia. Poniżej wykresu można zobaczyć średnie dzienne tętno, najniższe tętno i najwyższe tętno dla wybranego okresu. Zakres tętna pokazuje rozkład poziomów aktywności. Otrzymasz również raport aktywności, od małego do nadmiernego, w oparciu o poziomy HR.
2. HRV (Heart Rate Variability) – Zmienność rytmu serca
Badanie HRV (zmienność tętna) pokaże wyniki HRV z ostatniego wykonanego pomiaru BRA.
Wyniki pomiaru BRA i częstości akcji serca (tętna) są głównymi źródłami danych dla Zmienności rytmu serca (HRV).
 
HRV reprezentuje między innymi analizę związku między współczulnym i przywspółczulnym układem nerwowym, dwoma składnikami autonomicznego układu nerwowego. Twój autonomiczny układ nerwowy odpowiada za to, czy twoje ciało jest zrelaksowane czy aktywne. Równowaga między oba systemami jest niezbędna; zbyt długie pozostawanie w jednym stanie doprowadza do skrajności i może być przyczyną wielu chorób. Związek między aktywnością a relaksacją może dać ci wgląd w aktualny poziom stresu i poziomu wyczerpania organizmu (stan nadnerczy).
 
Dane z ekranu HRV można udostępnić, naciskając ikonę „udostępnij” w prawym górnym rogu. Na górze możesz zobaczyć swoje średnie HRV, minimalne HRV i maksymalne HRV na podstawie dziennego, tygodniowego, miesięcznego lub rocznego wyniku. HRV jest mierzony podczas wykonywania pomiaru BRA.
3. BRA (Bioenergetic Rhythm Analysis) screen –  Bioenergetyczna analiza rytmu sercaElektrokardiogram_Healy_Watch_Zegarek
Segment BRA (Bioenergetic Rhythm Analysis) na ekranie Fitness pozwoli Ci wyświetlić i uzyskać dostęp do najnowszego wykresu BRA na podstawie ostatniego wykonanego pomiaru BRA.
 
Elektrokardiogram_Zeharek_Healy_Watch
Po naciśnięciu przycisku Start dostępne będą 3 opcje czasu trwania pomiaru: 1,5 minuty, 5 minut i 7,5 minuty (dłuższy czas pomiaru pozwala na dokładniejszą analizę). Po wybraniu żądanego czasu trwania należy przytrzymać palec na polu czujnika Healy Watch BRA pod wyświetlaczem. Minutnik odlicza czas, a wskażniki HR i HRV pojawią się po pewnym czasie. Wykresy BRA i PPG (Photoplethysmographie – ) można znaleźć poniżej pomiarów HR i HRV.
 
Zegarek Healy posiada dwa sensory do przeprowadzenia badania fotopletyzmogramu (PPG) i elektrokardiogramu (EKG). Nieinwazyjnie badają optycznie przepływ krwi przez skórę oraz aktywność elektryczną serca.
 
Fotopletyzmogram (PPG) to optycznie uzyskany pletyzmogram, który można wykorzystać do wykrywania zmian objętości krwi w mikro naczyniach tkanki. PPG często uzyskuje się za pomocą pulsoksymetru (sprawdzający nasycenie krwi tlenem / tzw. saturacja tlenu erytrocytów), który oświetla skórę i mierzy zmiany absorpcji światła. Konwencjonalny pulsoksymetr monitoruje przepływ krwi do skóry właściwej i tkanki podskórnej.
 
Healy_Watch
 
Poziom_stresu_Zegarek_Healy_WatchWyniki zostaną wyświetlone automatycznie po zakończeniu pomiaru. Możesz zobaczyć pełny podgląd wykresu BRA wraz z twoim HR, HRV i liczbą oddechów na minutę. Wyniki można udostępnić, naciskając ikonę udostępniania w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli wrócisz do ekranu Fitness, zostanie wyświetlonych 6 istotnych parametrów tego pomiaru BRA, a zalecane programy Healy w sekcji Healy Connect. 
 
Wybór wersji Healy pozwoli ci zobaczyć programy w aplikacji zegarka, które pasują do twojej wersji Healy. Możesz uruchomić zalecane programy w aplikacji Healy, naciskając ich ikonę w aplikacji Healy Watch.
 
Na ekranie Meridian zostaną również wyświetlone programy zegara Meridian, które można uruchomić w określonym czasie, kiedy dany narząd jest najbardziej aktywny. Używamy do tego modelu tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM).
 
Możesz uruchomić te programy w aplikacji Healy, naciskając ikonę. Przejście do ekranu Harmonogram wyświetli harmonogram zalecanych programów na podstawie ostatniego pomiaru BRA. Programy są uporządkowane w taki sposób, że można je systematycznie uruchamiać przez następne 7 dni. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Zegarek_Healy_EKG
 Specyfikacja Healy Watch:
Specyfikacja_Zegarek_Healy_Watch
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com