Jodek Potasu “nierządu” czy Płyn Lugola?

Share

Proszę sobie to zapisać gdzieś, warto to wiedzieć, jaką formę jodu należy przyjąc w sytuacji zagrożenia radioaktywnego jodu, natomiast uważam, że znacznie bardziej ważne od natychmiastowego podania Płynu Lugola, jest wiedza o uzdrawiającej PROFILAKTYCE dbania o zdrowie tarczycy i niesamowitym protokole dr. Brownsteina, który to oprócz normalizowania stanu wielu organów, usuwa również metale ciężkie z tarczycy, piersi, macicy i zamiast skupić się na informacjach, które wpływają na powstawanie strachu, warto skupić się na POTRZEBACH WŁASNEGO ORGANIZMU.

Zastanów się, czy masz:
– guzki na powierzchni tarczycy?
– guzki w strukturach tkanki tarczycy?
– niedoczynność tarczycy?
– nadczynność tarczycy?
– mięśniaki macicy?
– gruczołowate zmiany w piersiach?

Jeśli tak, to warto zacząć się edukować na temat jodu, ale na temat nasycenia komórek wspomnianych organów jodem. I nie, nie stosujemy TYLKO I WYŁĄCZNIE JOD. DO PROTOKOŁU JODOWEGO, NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ. Organizm potrzebuje wielu substancji odżywczych, zanim zacznie się używać jod. Tak bardzo ważna jest profilaktyka zdrowotna, ponieważ wtedy przyjęcie wysokiej dawki jodu (w sytuacji zagrożenia) nie przyniesie ze sobą objawów detoksykacji, o których piszę w dalszej części tekstu.

„Ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, który ma wiedzę na temat jodu, sprawdzić poziom jodu w organizmie, a następnie uzupełnić go podając od 6 do 50 miligramów jodu dziennie” – mówi dr. Brownstein.

Podaję jednak jak zrobić Płyn Lugola i dawkowanie, w sytuacji gdyby taka informacja była potrzebna lub po prostu byście byli spokojni, czując, że wiecie co robić w sytuacjach zagrożenia.
https://www.gov.pl/web/paa/komunikat-paa-w-sprawie-preparatow-ze-stabilnym-jodem

Ktoś zapyta, a dlaczego nie przyjąć mam leku w punktach dystrybucji, czyli szkołach Jodku Potasu, o którym już zaczęto w mediach głównego nurtu (tfu…ścieku) mówić? Dlaczego o nim w ogóle mówią? Czy mają o nim mówić? Kto wydał zlecenia na informowanie / propagandę / marketing o nim?

Warto posłuchać o rewelacjach w związku z Jodkiem Potasu niejakiego “nierządu” tutaj:

Płyn Lugola – przepis.

Wszelkie produkty można kupić online – ( zarówno jodek potasu jak i jod krystaliczny w formie “czysty do analizy CZDA”)

Płyn Lugola roztwór wodny czystego jodu krystalicznego w jodku potasu, opracowany przez Jeana Lugola w roku 1829, roztworu otrzymanego przez solubilizację – pierwiastkowy jod jest trudno rozpuszczalny w wodzie, ale dzięki obecności jodku potasu, który jest w tym układzie solubilizatorem, można otrzymać roztwór jodu o pożądanym stężeniu.

Do zrobienia płynu Lugola potrzebujesz:
Jodek potasu ; Jod krystaliczny; Woda destylowana

Płyn Lugola stężenie około 1% na 100 ml:

 • 100 ml/g wody destylowanej,
 • 2g Jodku potasu – kolor biały (KI),
 • 1 g Jodu krystalicznego (J) – kolor czarny, jod barwi wodę na ciemny kolor i nadaje charakterystycznego smaku.
 • Wlewamy do pojemnika z pokrywką 100 ml wody destylowanej, dodajemy 2g jodku potasu, mieszamy do całkowitego rozpuszczenia. Odstawiamy na około 60 minut. Po tym czasie dodajemy 1g jodu krystalicznego, mieszamy intensywnie i pozostawiamy na około 12 godzin.

Płyn Lugola stężenie około 5% na 100 ml:

 • 100 ml/g wody destylowanej,
 • 10g Jodku potasu – kolor biały (KI),
 • 5 g Jodu krystalicznego (J) – kolor czarny, jod barwi wodę na ciemny kolor i nadaje charakterystycznego smaku.

Przygotowanie 5% płynu Lugola:

 • Wlewamy do pojemnika z pokrywką 100 ml wody destylowanej, dodajemy 10 g jodku potasu, mieszamy do całkowitego rozpuszczenia. Odstawiamy na około 60 minut. Po tym czasie dodajemy 5 g jodu krystalicznego, mieszamy intensywnie i pozostawiamy na około 12 godzin.

Płyn Lugola stężenie około 10% na 100 ml:

 • 100 ml/g wody destylowanej,
 • 20 g Jodku potasu – kolor biały (KI),
 • 10 g Jodu krystalicznego (J) – kolor czarny, jod barwi wodę na ciemny kolor i nadaje charakterystycznego smaku.
 • Wlewamy do pojemnika z pokrywką 100 ml wody destylowanej, dodajemy 20 g jodku potasu, mieszamy do całkowitego rozpuszczenia. Odstawiamy na około 60 minut. Po tym czasie dodajemy 10 g jodu krystalicznego, mieszamy intensywnie i pozostawiamy na około 12 godzin.

Środki ostrożności

Płyn Lugola jest bardzo plamiący, antidotum na przebarwienia (skóry lub ubrań) jest roztwór kwasu askorbinowego (czyli czystej witaminy C w wodzie) – można tym roztworem myć ręce lub odzież poplamioną płynem Lugola.
UWAGA nie używamy metalowych naczyń ani łyżeczek.

Dawkowanie płynu Lugola, w sytuacji zagrożenia skażeniem:

https://thyroidpatients.ca/2022/03/04/potassium-iodide-dosing-nuclear-emergency/

 • 120 mg – osoby dorosłe (w tym ciężarne i karmiące) przyjmują jednorazowo (wg dr. Sircus i dr. Brownstein)
 • 65 mg – dzieci 3-18 lat (wg Brownsteina)
 • 32 mg – niemowlęta (wg Brownsteina)
 • 16 mg – dzieci młodsze niż miesiąc (wg Brownsteina)

https://www.naturalendocrinesolutions.com/an-interview-with-dr-david-brownstein-on-iodine-and-thyroid-health/

Dr. David Brownstein jest niekwestionowanym ekspertem od zastosowania jodu.

„Jeśli w naszych ciałach jest wystarczająca ilość nieorganicznego, nieradioaktywnego jodu, opad radioaktywny nie ma się gdzie wiązać w naszych ciałach. Przejdzie przez nas, pozostawiając nasze ciała nienaruszone. Ważne jest, aby upewnić się, że mamy odpowiedni poziom jodu PRZED uderzeniem tego opadu.” dr Brownstein

Ludzie tolerują duże dawki jodu, więc bardzo wysokie dawki zalecane do ochrony przed radioaktywnym jodem zwykle nie stanowią problemu, z wyjątkiem tych, którzy mają już poważne problemy z tarczycą. Wiele osób ma duże niedobory tego ważnego składnika odżywczego, stąd ich problemy. Dlaczego więc wysokie dawki jodu u osób, które w wyniku deficytów jodu mają problemy z tarczycą, mogą być niekorzystne?

Ponieważ przyczyny chorób tarczycy wynikają z ubytków (niedoczynność, jak i nadczynność tarczycy) jodu, jak i innych ubytków tzw. witaminowych co-faktorów (substancji pomocniczych), a także w wyniku stanu jelit (autoimmunologia) oraz zanieczyszczenie tarczycy metalami ciężkimi, podanie wysokich dawek jodu, spowodować może nagłą i silną reakcję detoksykacji tarczycy. Jeśli takie osoby zastosują połączenie Płynu Lugola z wodorowęglanem sodu i innymi substancjami neutralizującymi toksyny i metale ciężkie (chelaty) reakcja detoksykacji będzie mniejsza i słabsza. W nagłych wypadkach związanych z promieniowaniem nie mamy bowiem luksusu czasu, więc trzeba gwałtownie podnieść poziom jodu w tkankach.

Dr Michael B. Schachter mówi: „Dawka lecznicza w przypadku niedoboru jodu wynosi zazwyczaj od 12,5 mg do 50 mg na dobę. Wstępne badania wskazują, że jeśli dana osoba ma niedobór jodu, potrzeba około trzech miesięcy, aby uzyskać wystarczającą ilość jodu przy przyjmowaniu dawki 50 mg jodu dziennie i rok, aby osiągnąć to przy przyjmowaniu dawki 12,5 mg dziennie.”

Jeśli grozi promieniowanie, ludzie powinni zacząć przyjmować najwyższe tolerowane dawki, aby chronić nie tylko tarczycę, ale także wszystkie tkanki gruczołowe. Jod chroni tarczycę, piersi, gruczoły krokowe i jajniki, a także inne tkanki organizmu przed promieniowaniem, jeśli jest obecny w wystarczających ilościach.

“Jeśli czyjś poziom jodu jest niewystarczający, pierwszym gruczołem, który zostanie dotknięty, będzie tarczyca, mówi Brownstein. „Następne byłyby jajniki i piersi. To są wszystkie tkanki ciała, które obecnie przechodzą epidemię chorób”.

Podczas leczenia zagrażających życiu chorób (w sytuacji zagrożenia radioaktywnego) nie mamy miesięcy na stosowanie niskich dawek jodu. Musimy szybko zwiększyć poziom jodu. I musimy go skoncentrować w określonych tkankach lub narządach. Aby dać ci wyobrażenie o tym, jak wysokie dawki jodu były przyjmowane w przeszłości, musimy wrócić do lat 30ych, kiedy jod był uniwersalnym lekiem obecnym w Farmakopei Stanów Zjednoczonych i stosowanym w znacznie wyższych dawkach, niż ktokolwiek marzy o używaniu dzisiaj.

Zazwyczaj stosowana dawka w leczeniu wynosiła wtedy 300 mg (46 kropli Lugola o pełnej mocy) do 1 g (1000 mg, 154 krople). Bardzo ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że dzisiejsze dawkowanie Lugolu nie jest powszechnie takie same jak to było kiedyś, z powodu wprowadzenia nowych wymogów prawnych dotyczących poziomów stężenia.

Dr Brownstein używa 200-300 mg u swoich pacjentów z rakiem prostaty i rakiem piersi oraz tymi, którzy mają przerzuty, ponieważ Ci pacjenci wymagają najwyższych dawek. Używa Płynu Lugola.

“Jod jest potrzebny w mikrogramach dla tarczycy, w miligramach dla piersi i innych tkanek i może być stosowany terapeutycznie w gramach.” Dr David Miller

Dr. Mark Sircus, AC., OMD, DM (P)

Źródło: https://drsircus.com/iodine/iodine-treatments-radiation-exposure/

Przypominam, że Dr. Mark Sircus jest niekwestionowanym ekspertem od zastosowania jodu.

https://catsgotstuff.blogspot.com/2011/03/dr-brownstein-more-iodine-would-counter.html

Dodatkowo dr. Brownstein mówi – “Przeciwutleniacze również są pomocne w katastrofie radioaktywnej, a witamina C jest najważniejsza. Brownstein zaleca od 3000 do 5000 miligramów witaminy C dziennie. „Jeśli taka chmura naprawdę na nas spadnie, należy zwiększyć dawkę na krótki czas”.

https://www.naturalendocrinesolutions.com/an-interview-with-dr-david-brownstein-on-iodine-and-thyroid-health/

https://catsgotstuff.blogspot.com/2011/03/dr-brownstein-more-iodine-would-counter.html

Dawkowanie płynu Lugola w zagrożeniu skażeniem.

Przyjęto, że 1%-owy płyn Lugola:
– 120 kropli – osoby dorosłe (w tym ciężarne i karmiące) przyjmują jednorazowo
– 60 kropli – dzieci 3-18 lat
– 30 kropli – niemowlęta
– 15 kropli – dzieci młodsze niż miesiąc

Przyjęto, że 5%-owy płyn Lugola:
– 24 krople – osoby dorosłe (w tym ciężarne i karmiące) przyjmują jednorazowo
– 12 kropli – dzieci 3-18 lat
– 6 kropli – niemowlęta
– 3 krople – dzieci młodsze niż miesiąc

O ochronie przed promieniowaniem i nie tylko można poczytać tutaj:

Frankfort SV, Roos JC, Franssen EJ. [Iodine prophylaxis to prevent radiation damage following nuclear disasters] Ned Tijdschr Geneeskd. 2003 Aug 23;147(34):1641-4.

Takamura N, Nakamura YIshigaki K, Ishigaki J, Mine M, Aoyagi K, Yamashita S. Thyroid Blockade during a Radiation Emergency in Iodine-rich Areas: Effect of a Stable-iodine Dosage. J Radiat Res (Tokyo). 2004 Jun;45(2):201-4.

Shakhtarin VV, Tsyb AF, Stepanenko VF, Orlov MY, Kopecky KJ, Davis S. Iodine deficiency, radiation dose, and the risk of thyroid cancer among children and adolescents in the Bryansk region of Russia following the Chernobyl power station accident. Int J Epidemiol. 2003 Aug;32(4):584-91.

#infiniteprogressnutrition
marzenakolano.com

Jeżeli uważasz, że artykuły, materiały, które piszę i udostępniam, na stronie marzenakolano.com lub na fan page (https://www.facebook.com/infiniteprogressnutrition/) za wartościowe i przydatne Tobie, a chciałbyś/chciałabyś wesprzeć moją pracę, poniżej znajduje się numer konta na który można przelać dowolną kwotę:
(wpisując w tytule przelewu: Donation)

(DE: Germany)
IBAN: DE51100110012622784224
BIC: NTSBDEB1XXX

lub za pośrednictwem Paypal:
https://www.paypal.com/paypalme/infinitepronutrition

Share
komentarze 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com