Jak podnieść wchłanialność witamin? Liposomy – oto odpowiedź

Share

Liposom to sferyczny pęcherzyk mający co najmniej jedną dwuwarstwę lipidową. Liposom może być stosowany jako nośnik do podawania witamin, minerałów i wielu innych składników odżywczych.

Liposomy formują się w trakcie naturalnego procesu, zachodzącego w momencie, gdy fosfolipidy zostają umieszczone w wodzie lub w roztworze wodnym. Przy zapewnieniu odpowiednich warunków w sposób samoistny formują początkowo puste nano pęcherzyki, w których natychmiast można umieścić każdą substancje aktywną.

Substancja aktywna przenika do wnętrza otoczki lipidowej w trakcie procesu intensywnego mieszania, w czasie którego następuje otwarcie liposomu i przenikanie do jego wnętrza składników aktywnych, jak np. witamin.

LINK DO PRODUKTÓW LIPOSOMALNYCH

LINK  z 5%  ZNIŻKĄ

Liposomy-Marzena-Kolano-Naturoterapeuta-Dublin-Poleca

Nazwa liposom pochodzi od dwóch greckich słów: „Lipos” oznacza tłuszcz, a „Soma” oznacza ciało. Pęcherzyki liposomowe składają się z dwuwarstwy lipidowej otaczającej wewnętrzną objętość i mogą uwalniać swój ładunek bezpośrednio do komórek, co oznacza, że liposom umożliwia dostarczanie składników odżywczych bezpośrednio tam, gdzie jest to potrzebne, wewnątrz komórki.

Kolejną powszechnie znaną właściwością liposomów jest ich wysoka biodostępność w ciele. Znacznie wyższy niż podczas przyjmowania składników odżywczych np. w postaci tabletek lub pigułek.

wysoka-wchłanialność-liposomów-Marzena-Kolano-naturoterapeuta-polecazdjęcie: actinovo.com.pl

Zapraszam do pooglądania 4 części mojego wywiadu z producentem liposomów, Ryszardem Porębskim, którego historia powala z nóg. Ryszard jest dowodem na to, że nasycenie organizmu odpowiednimi witaminami ma ogromne znaczenie w regeneracji organizmu i naprawie komórkowej.

Liposomy-Irlandia-Marzena-Kolano-Naturoterapeuta-Poleca

https://www.youtube.com/watch?v=miEqQDI1LqY  

LINK DO PRODUKTÓW LIPOSOMALNYCH

LINK  z 5%  ZNIŻKĄ

CIEKAWE WPISY POWIĄZANE Z LIPOSOMAMI:

Glutation, hormon wzrostu HGH, a regeneracja organizmu

Źródła:

  1. Kelly, C., Jefferies, C., & Cryan, S.-A. (2011). Targeted Liposomal Drug Delivery to Monocytes and Macrophages. Journal of Drug Delivery, 2011, 1–11. doi:10.1155/2011/727241
Share
komentarzy 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com