Share

Nie ma leku na choroby.

To znalezienie przyczyny jest rozwiązaniem.

Przy tych samych chorobach zdarza się, że przyczyna jest inna. Dlatego też nie można stosować takich samych metod w stosunku do każdego organizmu, jeśli przyczyna jest inna. Nie można traktować czegoś, jako pewnik do usunięcia stanu chorobowego. Indywidualne podejście do każdej osoby jest tym podejściem właściwym.

Miałam okazję organizować w Dublinie konferencję, na której głównym gościem był Jerzy Zięba. Podjął szeroki temat, jakim jest zdrowie podczas 14 godzinnego spotkania. Trzeba przyznać, że jesteśmy młodym pokoleniem, które ma nie lada zadanie – wychować dzieci, zadbać o seniorów, a także o siebie.

Marzena-Kolano-Infinite-Progress-Jerzy-Zięba-Dublin Obecnie ścieramy się z sytuacją, w której występuje nadmiar (nierównowaga w organizmie) wolnych rodników, zanieczyszczeń, metali ciężkich i silnie toksycznych substancji w stosunku do witamin, minerałów, antyoksydantów, pierwiastków śladowych. Dlatego chorujemy. Brakuje nam ruchu, a jeśli ktoś jest aktywny fizycznie, często nadweręża swój organizm uprawiając sport, który go powoli uszkadza (czytaj: nadmierny wysiłek przy mniejszych możliwościach regeneracyjnych organizmu).

Jak zlikwidować stany zapalne, które występują obecnie nagminnie? Często nie zdajemy sobie sprawy, że stany zapalne występują w naszym organizmie i cicho uszkadzają nasze komórki i tkanki. Od stanu zapalnego nie odczuwalnego już bardzo blisko do stanów chorobowych.

Jerzy Zięba mówił również o złym obecnym stanie jelit ludzi, który doprowadza do wszelakich alergii i uczuleń. Jak często stykamy się obecnie z osobą alergikiem?

Ciągle również mówimy o wpływie stresu na nasz organizm, ale czy wiemy jak bardzo on wpływa na nasz stan? Stan nadnerczy, o którym mówił J.Z. głównie zależy od poziomu wit. C w organizmie, dlatego iż antyoksydanty mają szczególne znaczenie na neutralizowanie toksyn, wolnych rodników i kwasicy wywołanej przez stres. Czy umiemy odpoczywać i kontrolować wpływ stresu na organizm?

Jerzy-Zięba-Ukryte-Terapie-Dublin

Osobiście zachęcam do stosowania podstaw, o których Jerzy Zięba mówił na seminarium. W przeróżnych stanach chorobowych to podstawy odgrywają ważną rolę, bo nawyki kontrolują nasz sposób jedzenia i to co jemy na codzień. Skoncentrowanie się na jednej zmianie i wyszlifowanie jej jest o wiele cenniejsze aniżeli zastosowanie 10-ciu metod terapeutycznych na raz i odstawieniu ich po miesiącu czasu.

Konferencja-Zdrowotna-Jerzy-Zięba-Dublin

Były emocje, wiedza, doświadczenie, wszystko co potrzeba, ale zabrakło nam CZASU!!!!!!!!!!!!!!

Tematów zdrowotnych nie starczyłoby nawet na dwudniowe seminarium. A pytań było co niemiara.

Czekamy na drugą książkę Jerzego, bo jeśli będzie jeszcze lepsza jak pierwsza, to będzie się ją czytać z jeszcze większą szybkością.

Marzena-Kolano-Jerzy-Zięba-Dublin-Infinite-Progress

Chciałabym gorąco podziękować za tak liczne przybycie. Było na sali 400 osób.

Dziękuję Wam za wsparcie – wszystkim, którzy byli i którzy nie mogli być, całemu zespołowi. Jesteście wspaniali. Mogłam na Was liczyć. To najwspanialsze uczucie mieć osoby wokół, na których można polegać.

Najserdeczniejsze podziękowania składam  za nieocenione wsparcie i pomoc w organizacji tego wydarzenia mężowi oraz mamie Zosi.
Bez Was nie odbyłaby się ta konferencja.
Jeśli kogokolwiek ominęłam, a przyczynił się do stworzenia tego eventu, serdecznie dziękuję.
Marzena-Kolano-Infinite-Progress-Jerzy-Zięba-Dublin-dieta-oczyszczanie
 
Galerię zdjęć z konferencji z Jerzym Ziębą można obejrzeć tutaj:
 

Infinite-Progress-MK-Mentoring-Marzena-Kolano

Share