Chlorofil z lucerny siewnej na ratunek przemęczeniu

Share

Chlorofil jest zielonym barwnikiem, który w dużych ilościach znajduje się w chloroplastach liści roślin.

Chlorofilina jest barwnikiem – związkiem chemicznym, który pochłania światło widzialne o określonej długości fali. W procesie fotosyntezy przekształca energię słoneczną w energię chemiczną.W ten sposób możemy z niej również korzystać.

Występują trzy podstawowe klasy barwników roślinnych: chlorofil – pigment zielony; karetonoidy – zwykle o barwie czerwonej, pomarańczowej lub żółtej; oraz niebieskie i czerwone fikobiliny. Wszystkie te pigmenty występują jako chromoproteidy (kompleksy pigmentowo-białkowe), posiadające białko oraz składnik niebiałkowy. Wszystkie są cenne dla naszego zdrowia.

Chlorofilina sodowo-miedziowa pozyskana z lucerny siewnej to składnik roślinny wykazuje działanie rewitalizujące. Korzystnie wpływa na metabolizm komórkowy.

Do czego jest ona przydatna dla nas? Zaraz się dowiemy.

Bóle głowy, zmęczenie, dolegliwości ze strony błon śluzowych (podrażnienie, zapalenie, nadżerki, wrzody), problemy trawienne (objawy alergiczne, nietolerancje pokarmowe, wziewne i skórne) oraz nadwrażliwość na czynniki środowiskowe (chemikalia, perfumy, substancje syntetyczne) można powiązać z toksycznością występującą w organizmie człowieka wynikającą z różnych czynników – nieodpowiednia dieta (produkty z wysokim indeksem glikemicznym, tłuszcze trans, za dużo mięsa i śluzotwórczego nabiału, cukrów rafinowanych, soli stołowej, modyfikowanego glutenu itp). W wyniku różnorodnych procesów zachodzących wewnątrz naszego organizmu, powstają również szkodliwe produkty uboczne przemiany materii, np. wolne rodniki. Inne produkty uboczne (toksyny – mutujące nasze komórki ) to efekt zalegania nie strawionych pokarmów w jelitach (nadmiar mięsa i kwasotwórczych produktów jak nabiał), odwodnienia (mimo picia wody, organizm może być nadal niedowodniony w wyniku picia wyjałowionej i zanieczyszczonej wody) czy niedożywienia (mimo iż się najadamy np bułkią, komórki są niedożywione w wyniku braku witamin, enzymów, minerałów i pierwiastków śladowych).

W sytuacji, kiedy substancje te nie są neutralizowane i usuwane z organizmu, prawidłowe funkcje na poziomie komórek, tkanek, narządów i całego organizmu mogą zostać poważnie zaburzone i są zaburzane przez lata.

Właściwy proces usuwania tych szkodliwych substancji – czyli detoksykacja – jest niezbędny dla zachowania zdrowia.

Proces ten polega na neutralizowaniu, przekształcaniu oraz eliminowaniu produktów ubocznych z organizmu poprzez jeden lub więcej z następujących systemów: płuca, oskrzela, gardło, zatoki oraz nos; wątroba, pęcherzyk żółciowy, okrężnica oraz inne odcinki układu pokarmowego; nerki, pęcherz, cewka moczowa; pot, wydzielina gruczołów łojowych oraz łzy; naczynia limfatyczne oraz węzły chłonne. Jeśli powyższe organy są przeciążone, “zatkane”, zanieczyszczone, zaśluzowione, dochodzi do nadmiernego gromadzenia się wielu substancji szkodliwych, nieprawidłowego metabolizmu komórkowego, a więc w efekcie zatrucia, mutacji komórek prowadzących do wielu zaburzeń i chorób.

Chlorofilina uzyskiwana z lucerny siewnej, pomaga usunąć toksyny i neutralizować kwasy.

Liquid-Chlorohyll-chlorofil-odkwaszanie-odtruwanie-toksyny-suplementy-w-płynie

Lucerna bogata w chlorofil i składniki odżywcze, alkalizuje i odtruwa organizm, zwłaszcza wątrobę i nerki. 

W 1915 r. doktor Richard Willstatter zdobył nagrodę Nobla za odkrycie chemicznej struktury chlorofilu – siatki atomów, składających się z węgla, azotu, wodoru oraz tlenu, otaczających pojedynczy atom magnezu (Mg2+). 15 lat później, doktor Hans Fisher otrzymał nagrodę Nobla za wynalezienie chemicznej struktury hemoglobiny. Ku jego zaskoczeniu okazało się, że przypomina ona budowę chemiczną chlorofilu. Hemoglobina to barwnik nadający czerwonym krwinkom ich kolor, tak jak chlorofil jest pigmentem nadającym zielony kolor roślinom. Kiedy doktor Fisher oddzielił hem od cząsteczki białka, do której przynależała, główna różnica pomiędzy hemoglobiną a chlorofilem sprowadzała się do pojedynczego, centralnie usytuowanego atomu. W cząsteczce hemoglobiny jest nim żelazo, w chlorofilu zaś – atom magnezu (Mg2+). Magnez jest koordynującym jonem metalu w cząsteczce chlorofilu i występuje w roślinach w znacznych ilościach (ok. 6% całkowitego Mg2+) jako składnik chlorofilu.

W tym miejscu należy wyjaśnić różnice pomiędzy chlorofilem i chlorofiliną uzyskiwaną z chlorofilu. Podczas syntezy chlorofiliny atom magnezu, znajdujący się w centrum pierścienia chlorofilu, jest zastępowany atomem miedzi, a łańcuch fitolowy zostaje usunięty. Chlorofilina jest mieszaniną soli sodowo-miedziowych. W przeciwieństwie do chlorofilu (rozpuszczalnego w tłuszczach), chlorofilina jest rozpuszczalna w wodzie. Naukowcy nie mają pewności, ile chlorofilu (i czy w ogóle) przedostaje się do krwioobiegu. Natomiast cząsteczki chlorofiliny są w stanie „podróżować” po całym organizmie, ponieważ atom magnezu został w nich zastąpiony atomem miedzi. Miedź, podobnie jak żelazo, jest nośnikiem tlenu. W rzeczywistości, cząsteczka chlorofiliny jest bardzo podobna w budowie do cząsteczki hemu, znajdującej się w naszej krwi.

Chlorofiliny odgrywają ważną rolę w detoksykacji organizmu. Mogą być także stosowane jako „wewnętrzne dezodoranty”.

Chlorofil oraz chlorofilina są w stanie tworzyć związki z pewnymi chemikaliami o właściwościach rakotwórczych. Zdolność wiązania przez chlorofil lub chlorofilinę potencjalnych karcinogenów, np. węglowodorów aromatycznych występujących w dymie papierosowym, niektórych aminokwasów heterocyklicznych znajdujących się w gotowanym mięsie, a także aflatoksyny-B1, zmniejsza ich absorpcję z przewodu pokarmowego oraz redukuje kumulację w tkankach. Chlorofiliny są jednymi z najsilniejszych, znanych w świecie medycyny antyoksydantów. Badania przeprowadzone na zwierzętach wskazują, że suplementacja chlorofiliną może istotnie zmniejszać ryzyko uszkodzeń organizmu wywołanych przez wolne rodniki, chemiczne czynniki rakotwórcze oraz szkodliwe promieniowanie.

Cenny chlorofil nie tylko posiada właściwości antyoksydacyjne, ale również hamuje przemianę zdrowych komórek w nowotworowe. Występują w nim także polifenole, polisacharydy, izotiocyjany – fitosubstancje, które mogą chronić przed nowotworowami zależnymi od hormonów!!!

Chlorofilina zawarta w preparacie Liquid Chlorophyll posiada silne właściwości alkalizujące układ trawienny, przynosząc korzystne efekty pacjentom cierpiącym na reumatoidalne zapalenie stawów, pomaga usunąć nieprzyjemny zapach, wyeliminować nieświeży oddech, przynieść ulgę bolącemu gardłu, poprawić funkcjonowanie układu krążenia, zmniejszyć niestrawność, zredukować uczucie zmęczenia.

Posiada dodatkowo działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, wspomaga system odpornościowy, optymalizuje i utrzymuje dobry stan zdrowia. Spośród zalet chlorofiliny można wymienić jeszcze wiele innych, np.: przyspiesza gojenie się ran, jest pomocna w leczeniu wrzodów żołądkowych oraz ułatwia regularne wypróżnianie się.

Chlorofil działa wzmacniająco i przyspiesza przemianę materii, a ponadto łącznie z żelazem przeciwdziała anemii. Doraźnie dobry efekt w leczeniu niedoboru wit. B12 przynosi chlorofil stosowany jako lek, który niszczy bakterie gnilne i pomaga w regeneracji flory bakteryjnej wytwarzającej witaminę B12 w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu neutralizuje przykre zapachy stolca, moczu a także potu ciała i wydostające się z ust.

Liquid Chlorophyll wspomaga:

– Wspomaga procesy trawienne
– Oczyszcza oraz buduje krew
– Uczynniać enzymy oraz białe ciałka krwi
– Pomaga zwalczać anemię, asystuje w procesach syntezy hemoglobiny
– Przyspiesza procesy ozdrowieńcze po przebytych chorobach
– Pomocny w bólach gardła, zwalcza nieświeży zapach z ust
– Zapobiega schorzeniom krążenia, przez co opóźnia starzenie organizmu
– Działa lekko żółciopędnie
– Przyśpiesza gojenie się ran
– Może zredukować ryzyko wystąpienia nowotworu.

Liquid Chlorophyll skutecznie polecam do stosowania na każdym etapie Kuracji oczyszczająco – odrobaczającej, a zwłaszcza w pierwszym, jakim jest przygotowanie do oczyszczania (odkwaszenie organizmu).

Substancje aktywne: 15 mg
Chlorofilina sodowo-miedziowa (z lucerny siewnej)
Roztwór aromatyzowany olejkiem miętowym

Składniki: woda, nośnik: roślinny glicerol, chlorofilina sodowo-miedziowa, aromat: olejek mięty kędzierzawej (Mentha spicata), substancja konserwująca: sorbinian potasu, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.

Dawkowanie profilaktyczne: 1 łyżeczka (5 ml) dziennie do wody.

Produkt zamieszać przed użyciem. Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Uwaga!!!

Nie zanotowano przypadków przedawkowania. Ze względu na właściwości odtruwające chlorofiliny, nie stosuje się jej w okresie ciąży i karmienia piersią aby nie wprowadzać w krwioobieg toskycznych związków z komórek.

Źródło: Calivita, Prof. Garban Zeno, PhD

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com