Sok z super odżywczych owoców na jesień

Share

zenthonik-sok-z-mangostanu-owocow-energia-sloneczna-energia-na-jesien-antyoksydantyJednym z wielu suplementów żywnościowych (tzw. food state supplements) jest znany przez wielu Zenthonik.

Warto poczytać o Zenthoniku. Wiele osób nie lubi suplementów w tabletkach i nie wie, że są suplementy w płynie.

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że często nie wybieramy odpowiedniej ilości owoców, zawierających niezbędne enzymy i witaminy w okresie jesieni. Druga sprawa związana z owocami jest taka, że owoców dojrzałych i świeżych jest o wiele mniej w tym okresie (posiadające niższą wartość subst. odżywczych, zwłaszcza te z sieciówek) a i te które mamy, używane do jedzenia w formie surowej wychładzają organizm (np. soki owocowe – nie są polecane w okresie jesiennym, ani zimowym w nadmiarze, jak np. owocowe detoksy). Dieta powinna być zbalansowana i w trakcie jesieni potrzebujemy o wiele więcej produktów żywnościowych zawierających tzw. energię słoneczną (tzw. fotony) ze względu na pochmurne dni (zwłaszcza w Irlandii, choć i Polska jest krajem mocno zachmurzonym w tym okresie).

Przyjrzyjmy się składowi Zenthonika, który zabezpiecza nasz organizm w dawkę niezbędnych antyoksydantów, witamin, enzymów, i jako dodatek do diety “jesiennej” zawierającej w jadłospisie owoce, które jemy (nie pijemy), świetnie się sprawdza w formie płynnej. Suplement ten jest koncentratem następujących owoców:

koncentrat soku z owocu mangostanu właściwego 36 %
koncentrat soku z czerwonych winogron 10 %
koncentrat soku z truskawek 3 %
koncentrat soku z żurawiny wielkoowocowej 1.2 %
koncentrat soku z malin 0.5 %
koncentrat soku z wiśni 0.5 %
koncentrat soku z jabłek 0.3 %
koncentrat soku z gruszek 0.3 %
koncentrat soku z borówki amerykańskiej 0.3 %
przecier gruszkowy 0.3 %

Głównym składnikiem produktu ZenThonic jest mangostan – jeden z najbardziej wartościowych pokarmów ludzi zamieszkujących kraje azjatyckie, określany także owocem bogów. W Azji do dnia dzisiejszego uważany jest za najbardziej cenny i święty owoc, jednak w Ameryce Północnej oraz Europie nadal jeszcze mało znane jest jego dobroczynne działanie.

Mangostan to roślina o wyjątkowych walorach smakowych i unikalnym składzie. Pochodzi z Archipelagu Malajskiego. Ze względu na fakt, iż znany jest jako najbogatsze źródło cennych ksantonów (40 typów), o mangostanie mówi się, że jest to Owoc Bogów. Sok z mangostanu cechuje się bardzo wysokim – w porównaniu z innymi owocami – wskaźnikiem ORAC, który wynosi nawet 24000!

Pozostałe składniki produktu to nadające wspaniały smak koncentraty starannie dobranych i bardzo wartościowych owoców, m. in.

– wiśni wspierających m. in. pracę układu moczowego;

– borówki amerykańskiej zawierającej antocyjany o właściwościach przeciwutleniających;

– malin – o znanych od wieków właściwościach zarówno smakowych, jak i wpływających na zdrowie.

Pełna lista korzyści jest niewyobrażalna – zawiera 138 oddzielnych właściwości. Oto liczne, korzystne działania, zaobserwowane przez większość osób spożywających mangostan:

 • antylipemiczne (obniża LDL)
 • antyhypertensyjne (obniża ciśnienie tętnicze)
 • zapobiegające miażdżycy
 • kardioprotekcyjne (chroni mięsień sercowy)
 • hipoglikemiczne (obniżający poziom cukru we krwi)
 • zmniejszające otyłość
 • korzystnie wpływa na przebieg parkinsonizmu, choroby Alzheimera i innych postaci otępienia (demencji)
 • przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, w tej samej kategorii botanicznej jak dziurawiec
 • przeciwgrzybicze
 • przeciwbakteryjne
 • przeciwwirusowe, stosowane do wspomagania leczenia zapaleń skóry, zakażeń ran, grzybicy wywołanej przez dematofity, trądzika
 • przeciwzapalne
 • przeciwgorączkowe
 • immunostymulujące
 • przeciwbiegunkowe
 • zapobiegające jaskrze i zaćmie
 • przeciwnowotworowe
 • zapobiegające starzeniu się

W jednym badaniu in vitro wykazano, że obecny w mangostanie ksanton zabija komórki rakowe tak skutecznie, jak wiele leków chemioterapeutycznych. Ponadto mogą wywoływać apoptozę – zaprogramowaną śmierć komórki, która uległa transformacji nowotworowej. A zatem, mangostan dołączył do dosyć długiej listy produktów naturalnego pochodzenia, które potencjalnie mogą wykazywać pewną aktywność przeciwnowotworową.

Źródło:

ZENTHONIC-MANGOSTAN-GLUTATION-OCHRONA KOMÓRKI, KONCENTRACJA, WŁAŚCIWOŚCI ODTRUWAJĄCE, TRAWIENIE

zenthonik-sok-manostan-owoce-odpornosc-energia-sloneczna

Dawkowanie:

Profilaktyczne – 25 ml. dziennie pite między posiłkami lub przynajmniej 30 min. przed posiłkiem (zwłaszcza białkowym); Można rozcieńczać z wodą.

Terapeutycznie: 3 x 25 ml. dziennie;

Należy wstrząsnąć przed użyciem. Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Źródło zdjęcia: food.ndtv.com

zenthonik-sok-z-mangostanu-antyoksydanty-energia-sloneczna-sok-na-jesien-super-owoceAntyoksydanty (przeciwutleniacze) to związki usuwające z organizmu nadmiar wolnych rodników. Spowalniają procesy starzenia organizmu oraz zapobiegają rozwojowi chorób cywilizacyjnych.

Zasadniczym zadaniem przeciwutleniaczy jest ochrona organizmu  przed stresem oksydacyjnym. Stres oksydacyjny jest stanem organizmu, w którym dochodzi do zaburzenia równowagi pomiędzy wytwarzaniem wolnych rodników a ich zwalczaniem przez przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty. Wolne rodniki powodują uszkodzenia błon komórkowych, a także DNA i białek wchodzących w skład enzymów. Jeżeli występuje znaczny niedobór antyoksydantów, to przedłużający się stres oksydacyjny może przyczynić się do rozwoju wielu chorób, kóre określamy jako choroby cywilizacyjne, na przykład miażdżyca, choroby serca i krążenia, udary mózgu, nowotwory, cukrzyca, zwyrodnienie plamki żółtej oka i inne. Wolne rodniki przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia. Antyoksydanty stanowią niezwykle skuteczną ochronę przeciw wielu schorzeniom. Stosowane profilaktycznie zmniejszają ryzyko miażdżycy oraz chorób układu krążenia. Neutralizują skutki działania związków karcinogennych, czyli chronią przed chorobami nowotworowymi. Ponadto zmniejszają niekorzystne działanie na organizm zanieczyszczenia środowiska oraz palenia tytoniu. Opóźniają procesy starzenia się organizmu i wystąpienia chorób degeneracyjnych układu nerwowego.

Chcę zamówić: ZENTHONIK JUICE

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com