Odwracanie procesów chorobowych cz.2. TECHNIKA UWOLNIENIA EMOCJI

Share

Największym wyzwaniem jest ZATRZYMANIE i ZAUWAŻENIE – jako forma auto-analizy i auto-diagnozy swojego stanu psychicznego, będącego wynikiem blokad emocji w ciele. Jak często organizujesz tylko czas dla siebie? Jak często zwracasz uwagę na siebie? Jak często wybierasz zagłuszacze (tv, radio, książka, imprezy itp.).

Zauważmy, którą metodę nieświadomie lub świadomie wybraliśmy by poradzić sobie z emocjami. 

Najczęstszą metodą, którą wybieramy do zepchnięcia emocji na bok, stłumienia jest jej wyparcie. Wypieranie dzieje się nieświadomie – tłumienie świadomie. Nie chcemy, by uczucia nam przeszkadzały, poza tym nie wiemy, co z nimi zrobić. Zazwyczaj sprawiają cierpienie, a my saramy się mimo to dalej funkcjonować, najlepiej jak tylko możemy. Z czasem napór stłumionych uczuć zaczynamy odczywać jako rozdrażnienie, zmienne nastroje, napięcia mięśni karku i pleców, bóle głowy, skurcze, zaburzenia menstruacji, zaparcia, niestrawność, bezsenność, nadciśnienie, alergie i inne dolegliwości.

Wypieramy uczucia, ponieważ towarzyszy im tak wiele poczucia winy i strachu, że nie sposób świadomie przyjąć tego wszystkiego. Za każdym razem, gdy zaczynamy się obawiać, że mogą się ujawnić, spychamy je wytrwale do podświadomości. Wyparte uczucie zostaje zagospodarowane na wiele różnych sposobów, które gwarantują mu pozostawanie na poziomie wyparcia, poza świadomością.

Wraz z wyparciem emocji przychodzi potrzeba poradzenia sobie z tym stanem i konieczność projekcji. Zamiast odczuwać emocje, projektujemy je na świat i innych ludzi. Obarczamy winą innych i wszystko, co możemy użyć do wytłumaczenia i usprawiedliwienia naszego stanu. 

Innym sposobem jest wyrażenie emocji i uczucia, z którego korzystamy. Niestety wyrażenie uczuć nie uwalnia nas od tego uczucia, wręcz nadajemy mu większej energii. Wyrażenie emocji niestety jest błędnym lekarstwem i wpędza nas w powielanie, powtarzanie wyrażania emocji wielokrotnie. Negatywne uczucia, zostają albo zwerbalizowane, albo przejawiają się poprzez mowę ciała, czyli manifestują się w materii. Jeśli wyrażamy emocje drugiej osobie, poniekąd przerzucamy je na innych. Ponawianie wyrażania negatywnych uczuć, traktowane jest jako atak i inni odczuwają je jako atak. Osoby te będą zmuszeni do stłumienia otrzymanych emocji, wyrażenia ich również lub do ucieczki przed nimi.

Dlatego wyrażanie negatywności prowadzi do pogorszenia i rozpadu. Znacznie lepszym wyjściem jest przyjęcie odpowiedzialności za własne emocje, odczucie ich i zneutralizowanie. Wówczas do wyrażenia pozostaną jedynie uczucia pozytywne.

Poniżej przedstawiam niesamowicie prostą, a jednocześnie nie łatwą metodę uwolnienia emocji z ciała, ich przepuszczenia przez ciało, doprowadzając do ich wyprowadzenia i uzdrowienia.

Źródło: Pixabay, SarahRichter Art

Weź kartkę papieru i wypisz wszystkie emocje:

Złości – np. “Czuję złość na …. (imie), ponieważ …..”, “Złoszczę się na …., za ……”, ” ….. (imie) złości się na mnie, ponieważ ….. ” po kolei

Żalu – wg. powyższego wzoru

Cierpienia – wg. powyższego wzoru

Bólu – wg. powyższego wzoru

Nie spiesz się. Kiedy wypiszesz wszystkie punkty, skontaktuj się ze mną, powiem Ci, co dalej z tym zrobić.

Źródło:

“Technika Uwalniania” David R. Hawkins – Podręcznik Rozwijania Świadomości

Jeżeli uważasz, że artykuły, materiały, które piszę i udostępniam, na stronie marzenakolano.com lub na fan page (https://www.facebook.com/infiniteprogressnutrition/) za wartościowe i przydatne Tobie, a chciałbyś/chciałabyś wesprzeć moją pracę, poniżej znajduje się numer konta na który można przelać dowolną kwotę:
(wpisując w tytule przelewu: Donation)

(DE: Germany)
IBAN: DE51100110012622784224
BIC: NTSBDEB1XXX

lub za pośrednictwem Paypal:
https://www.paypal.com/paypalme/infinitepronutrition

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com