Odwracanie procesów chorobowych Cz.1. Konflikty i Emocje

Share

Czy jest to możliwe? Użyczę sobie na wstępie tytułu książki Pana Andrzeja Więckowskiego i Adama Przygody, zatytułowanej “Odwracanie Procesów Nowotworowych”. Lekarz, który podpisuje się pod tytułem “Odwracanie Procesów… ” potwierdza, że odwracanie procesów (przyczyn) chorób jest możliwe.

A Ty, co o tym sądzisz?

Wmówiono nam, że choroby się leczy, a nie odwraca procesu “chorobowego”, no bo jak można odwrócić powstanie choroby prawda? Choroba przyszła (wmawiają nam) i jest i trzeba ją “leczyć”, ale czym leczyć? Ano lekami. Leki leczą, a …. często też słyszymy – natura uzdrawia, a no właśnie.

Czy nie jest tak, że każdą chorobę poprzedza nierównowaga?

-Nierównowaga emocjonalna, czyli nadmiar emocji jednych od drugich.

Czy nie jest tak, że często występuje najpierw konflikt (relacyjny, pokoleniowy, sytuacyjny itp.) a następnie pojawiają się problemy ze zdrowiem? Tak jest bardzo często, a pokuszę się o stwierdzenie, że zawsze.

Najlepszym, korzystnym sposobem na rozpoczęcie procesu odwracania choroby jest wyrównanie emocji. Zatrzymaj się na chwilkę, zastanów się, gdzie płynie Twoja energia, na czym się skupiasz i zauważ nierównowagę emocji. Jakich emocji jest nadmiar, a jakie emocje chciałbyś/abyś czuć częściej? Jakie emocje wzbudzasz myśląc o sytuacji, która Cię stresuje, relacji, która jest problemowa, nierozwiązanym problemie, który wymaga podjęcia decyzji.

Po pierwsze zaakceptuj fakt, że istnieje nierównowaga, która doprowadziła do stanu chorobowego Twojego ciała. Nie jest łatwe to zrobić, ale uznanie faktu i podjęcie decyzji o AKCEPTACJI tego stanu rzeczy przynosi niesamowitą ulgę i przekierowuje energię na inne tory, nie skupiając już całej na konfliktową sprawę.

Za akceptacją niełatwej sytuacji idzie ogrom emocji, których był ubytek:

  • emocja wdzięczności, za zwrócenie uwagi na własne potrzeby;
  • emocja szacunku do samego siebie, za docenienie priorytetu, jakim sami jesteśmy w naszym życiu;
  • emocja miłości siebie samego, bez której drzwi byłyby zamknięte do osiągnięcia pełni zdrowia;
  • emocja wybaczenia sobie, za brak dostatecznej uważności swoich potrzeb i wybaczenie innym, za wszelkie wyrządzone krzywdy;

W końcu możemy przejść do decyzji SAMOSTANOWIENIA I DECYZYJNOŚCI W NASZYM ŻYCIU. Aby osiągnąć ten stan, wypowiedz swoją decyzję, że stanowisz sam/sama o sobie i decydujesz o swoim życiu, swoim zdrowiu niezależnie od ingerencji innych. Podjęcie takiej decyzji i wypowiedzenie jej na głos jest potężnym bodźcem do zmian w organizmie. Decyzja ta przywraca nam źródłową moc Stwórcy, a moc ta to energia uzdrawiająca, otwierająca “drzwi” do pozytywnych zmian w ciele, w przepływie energetycznym emocji, usprawniających działanie komórek, tkanek oraz systemów organizmu.

Inaczej się ma sytuacja do dzieci, które nie potrafią podejmować dojrzałych decyzji. Stan emocjonalny u dzieci jest wypadkową emocji rodziców i ściśle wiąże się z sytuacją domową, środowiskiem i relacjami z rówieśnikami. Chcąc pomóc swojemu dziecku, należy więc ZWRÓCIĆ UWAGĘ U SIEBIE NA KONFLIKTY I NIERÓWNOWAGĘ EMOCJONALNĄ I ZROBIĆ TO, CO OPISAŁAM POWYŻEJ.

Poniżej wstawiam zdjęcia dziewczynki, u której po infekcji (niezdiagnozowanej) rozpoczęła się kaskada wypadania włosów, aż do całkowitej utraty włosów na głowie, brwi, rzęs. Przed infekcją dziewczynka miała 2-3 miesiące stresującego czasu (konflikt i emocje z nim związane).

Podczas wywiadu przeprowadzonego z mamą dziewczynki, po wnikliwej analizie, powiązanie było: BORELIOZY I REAKCJI AUTOIMMUNOLOGICZNYCH. Nie było diagnozy lekarskiej. Lekarze wmawiali rodzicom, że nie widzą problemów, nie mogli w pełni zdiagnozować “chorobę”.

Dziewczynka przed chorobą

Całkowita utrata włosów, niebezpieczny stan krwi.

Dziewczynka podczas wdrażania wielu terapii, poleconych przeze mnie.
Początki odzyskania włosów.

Kontynuacja wdrażania planu naturoterapeutycznego.
Widać odzyskanie włosów na całej powierzchni głowy.

Jeżeli uważasz, że artykuły, materiały, które piszę i udostępniam, na stronie marzenakolano.com lub na fan page (https://www.facebook.com/infiniteprogressnutrition/) za wartościowe i przydatne Tobie, a chciałbyś/chciałabyś wesprzeć moją pracę, poniżej znajduje się numer konta na który można przelać dowolną kwotę:
(wpisując w tytule przelewu: Donation)

(DE: Germany)
IBAN: DE51100110012622784224
BIC: NTSBDEB1XXX

lub za pośrednictwem Paypal:
https://www.paypal.com/paypalme/infinitepronutrition

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com