Skuteczna antykoncepcja bez tabletek i naturalne planowanie rodziny

Share

ladycomp.blogspot.ieŹródło zdjęcia: http://ladycomp.blogspot.ie/

Witaj, ten wpis jest dla Ciebie jeśli:

 • stoisz przed decyzją dotyczącą antykoncepcji;

 • używasz antykoncepcji hormonalnej i chcesz ją przerwać z różnych przyczyn;

 • używasz antykoncepcji hormonalnej i zauważasz pojawiające się cyklicznie problemy zdrowotne lub już doświadczyłaś poważnych skutków ubocznych stosowania tzw. “hormonów”;

 • zażywasz tabletki hormonalne i chciałabyś oczyścić organizm, np. zrobić gruntowne oczyszczanie organizmu wraz z odrobaczeniem;

 • nie używasz tabletek hormonalnych i chcesz rozpocząć monitorowanie swoich dni płodnych i bezpłodnych w naturalny sposób;

 • zażywasz tabletki hormonalne i chciałabyś je odstawić, ponieważ planujecie z partnerem powiększenie rodziny;

 • chcesz zaplanować płeć dziecka na tyle, ile jest to możliwe.

1. Dlaczego naturalna antykoncepcja jest dla mnie ważna i powinna być ważna dla każdej kobiety.

Niecodzienny dla mnie temat, ale jak się okażę w moim wpisie, jest bardzo ważny dla zdrowia kobiet. Pamiętasz tabletki pod nazwą “Diana”? Ja pamiętam je bardzo dobrze, a to dlatego że zostały mi one przedstawione jako antidotum na moje ówczesne problemy skórne i nieregularne cykle miesiaczkowe, które przekraczały nawet 50 dni. Oczywiście nie miałam robionych badań hormonalnych i nie dociekano przyczyny takiego stanu rzeczy w ówczesnym czasie i przepisano mi tabletki antykoncepcyjne o nazwie jak powyżej.

Po bodajże 3 miesiącach moje cykle miesiączkowe były w normie. Trzeba tu zaznaczyć, że są to sztucznie uregulowane cykle. Wiele kobiet nadal uważa, że jest to jedyny sposób na regulację cykli miesiączkowych i że nie ma innej drogi. Zaznaczam, nie mamy wtedy uregulowanych cykli przez organizm, ale przy pomocy hormonów, których w wyniku nierównowagi w organizmie, ten nie produkuje wystarczających poziomów. Jeśli organizm by sam wrócił do produkcji odpowiednich ich poziomów, wtedy możemy mówić o uregulowanych cyklach miesiączkowych. Dlatego ja nazywam takie “leczenie” – sztuczną ingerencją.

“Wszelka ingerencja hormonami narusza bardzo skomplikowany system regulacji hormonalnej organizmu.”(2) I tak było w moim przypadku. Skutkiem ubocznym stosowania powyższego leku (bo jest to lek), było opuchnięcie, a więc nagromadzenie wody w organizmie, przytycie około 7 kilogramów. Moje samopoczucie nie było najlepsze i wiedziałam, że coś musze z tym zrobić i że nie mogę kontynuować tej “terapii”.

Temat zdrowia jest dla mnie bardzo ważny a także ważny jest dla Ciebie i kobiet na całym świecie. By utrzymać dobre zdrowie należy spojrzeć nie tylko na to, jak myślimy (pozytywnie, czy negatywnie), w jakim środowisku mieszkamy, jakimi ludźmi sie otaczamy, jakie pożywienie spożywamy na codzień, jak komponujemy posiłki, ale powinniśmy spojrzeć również na to, czy używamy jakichkolwiek leków, czyli:

 • środków przeciwbólowych – w jakich sytuacjach, czy sporadycznie, czy sięgamy po nie często (raz na pół roku, a może raz w tygodniu?);
 • środków obniżających temperaturę i środków przeciwzapalnych – myśląc, że tym samym szybko pozbędziemy się infekcji;
 • i wreszcie środków hormonalnych, które w efekcie ich stosowania podnoszą prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań w wyniku ingerencji w niezwykle delikatny system kobiety.

Naszym prawem jest życie w zdrowiu i dlatego we współczesnym świecie warto ograniczać czynniki chorobotwórcze, w tym ryzyko wystąpienia chorób będącym bezpośrednim i pośrednim skutkiem stosowania tzw. “hormonów”.

2. Lista chorób jako skutków ubocznych stosowania antykoncepcji hormonalnej.

,,Używanie doustnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, czy udar.” – cytat z ulotki dołączonej do jednego z dostępnych na rynku polskim preparatu antykoncepcyjnego.

naturalnasuplementacja.blog.plŹródło zdjęcia: naturalnasuplementacja.blog.pl

Inne możliwe skutki uboczne to:

 1. Niekorzystne zmiany profilu lipidowego. Składowa progestagenna wywiera działanie niekorzystne, zmniejszając poziom HDL-cholesterolu oraz zwiększając poziom frakcji LDL, a więc sprzyja kumulacji wielu niekorzystnych struktur w naczyniach krwionośnych, powodując sztywność, brak elastyczności ścian żył i w efekcie choroby krążenia.
 2. Zmiany w układzie krzepnięcia. Powodują one wzrost częstości występowania choroby zatorowo – zakrzepowej oraz zatoru naczyń mózgowych. Mają też wpływ na zwiększenie częstości zawałów serca. Zwiazane są ze składową estrogenową tabletek antykoncepcyjnych. Stosowanie hormonalnej anykoncepcji może powodować wystąpienie choroby zatorowo – zakrzepowej u zupełnie zdrowej młodej kobiety.
 3. Zaburzenia metabolizmu węglowodanów, zaburzenia tolerancji glukozy oraz wzrost insulinooporności. Antykoncepcja hormonalna powoduje więc wzrost ryzyka wystapienia cukrzycy.
 4. Nadciśnienie tętnicze prowadzące do poważnych chorób krążenia.
 5. Krwotoczny i niedokrwienny udar mózgu. “Ryzyko udaru przy nadciśnieniu tętniczym i stosowaniu antykoncepcji hormonalnej wzrasta dziesięciokrotnie w porównaniu z grupą kontrolną, a samo stosowanie antykoncepcji hormonalnej, u osób nie obarczonych innymi czynnikami ryzyka wystąpieia udaru mózgu, zwiększa ryzyko jego wystąpienia trzykrotnie.” Na podstawie badań: L.Rosenberg i in., Am. J of Ob/Gyn wrzesień 1997.
 6. Niewydolność naczyń krwionośnych ośrodkowego układu nerwowego, co może powodować bóle głowy, zaburzenia widzenia, utratę przytomności, drgawki.
 7. Choroby nowotworowe. W opracowanym przez Ministerstwo Zdrowia wykazie czynników rakotwórczych znalazły się hormony estrogenowe. (3)
  czynniki-rakotwórcze-lista

Listę powyższych można potwierdzić w załączniku do pobrania na stronie Dziennik Ustaw. “Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej w sprawie czynników rakotwórczych.”

Istnieje wiele innych skutków ubocznych stosowania terapii hormonalnej, począwszy od pogorszenia się metabolizmu witamin z grupy B, skończywszy na zaburzeniach regulacji poziomu hormonów, inaczej “brak powrotu do prawidłowej, cyklicznej czynności przysadki oraz jajników po odstawieniu środków antykoncepcyjnych, kiedy kobieta planuje zajść w ciążę”. (3)

Badania robione  przez kilka lat na temat wpływu środków hormonalnych i rzekomy brak większych skutków ubocznych, np. badanie: ‘Evaluation of extended and continuous use oral contraceptives’ w 2008 (5), nie potwierdzają tezy, że środki hormonalne są bezpieczne długoterminowo, ponieważ poważne skutki uboczne występują o wiele częściej po 10letnim stosowaniu terapii hormonalnej, aniżeli pojawiające się skutki uboczne w przeciągu pierwszych kilku lat od rozpoczęcia stosowania tych leków.

Wróćmy jednak na chwilę do niekorzystnych objawów.

Ryzyko rozrostu endometrium w związku z estrogenowo-progestagenową długoterminową terapią hormonalną potwierdzają również prace ukierunkowane na raka endometrium. (7) Po upływie 5 lat od zaprzestania leczenia terapią hormonalną ryzyko rozwoju raka endometrium nadal było podwyższone. Ponadto zarówno estrogeny, jak i progestagen, mogą prowadzić do rozrostu komórek gruczołu sutkowego. (4)

Środki hormonalne powodują szerokie spectrum zmian metabolicznych, mających następstwa we wzroście prawdopodobnieństwa wystąpienia zakrzepicy, kamieni źółciowych, nowotworu wątroby, całkowitego braku miesiączki. (5).

Kto bierze więc odpowiedzialność za skutki uboczne stosowania przez kobiety terapii hormonalnej? Wszystko jest opisane, również na ulotkach, a więc to każda kobieta z osobna może sobie odpowiedzieć na to pytanie. Trzeba przyznać, iż kobieta sama jest odpowiedzialna za swoje ciało i zdrowie. Wszystko jest ważne jeśli chodzi o zachowanie dobrego zdrowia kobiet, zarówno to, co przyjmuje przy antykoncepcji. Myślę, że warto się przyjrzeć nowym metodom zapobiegania ciąży i planowania rodziny, do czego Cię zachęcam.

3. Jak działają komputery elektroniczne, w tym mój nabytek Lady-Comp Baby.

Lady-Comp okazał się strzałem w dziesiątkę!!! Co to jest wogóle? Skąd pomysł?

O monitorze cyklu dowiedziałam się od żony mojego kuzyna – Klaudii, która stosowała monitor kilka miesiący. Była tak zachwycona, że emanowała energią i przy okazji wspólnej rozmowy nie mogła nie opowiedzieć o swoim wynalazku. Podczas rozmowy z Klaudią w pierwszej chwili przypomniał mi się koszmar tabletek “Diany” sprzed lat i widmo wielkiej niewiadomej – jak zamierzam ogarnąć “te” sprawy po drugim porodzie. Byłam wtedy po drugiej ciąży i chciałam sprawdzić naturalnie swój cykl, czy powrócił do regularności.

Lady-Comp zaciekawił mnie, jednak odłożyłam decyzję o zakupie na jakiś czas ze względu na koszty, które należy ponieść, a które nie są małe. Po kilku miesiącach jednak powróciłam do tematu i przemyślałam zakup urządzenia Lady-Comp Baby, a mianowicie urządzenia pokazującego mi mój cykl na podstawie mierzonej codziennie temperatury z dodatkową opcją Baby. Urządzenie jest nie tylko przydatne do naturalnej antykoncepcji, ale również pomaga poznać swój organizm na tyle, by w przypadku planowania powiększenia rodziny pomóc z zaplanowaniem potomka.

Po dwóch latach stosowania Lady-Comp muszę przyznać, że inwestycja się opłaciła i ułatwiła znacznie moje życie. Przyniosła wiele spokoju, mogłabym napisać nawet “świętego spokoju”. Nie tylko mogę sprawdzić, jak mój organizm radzi sobie z regularnością w produkcji hormonów utrzymujących cykl miesiączkowy (czyli, czy cykle są regularne), ale także mogę ze spokojem sprawdzać dni płodne i bezpłodne z wysoką dokładnością (dokładność tabletek antykoncepcyjnych), a dni niepłodnych kobieta ma o wiele więcej jak płodnych, dlatego warto wiedzieć, kiedy są.

dni-plodne-cykl-miesiaczkowyŹródło zdjęcia: www.21plus7.pl

Lady-Comp określa fazy płodne. Założenia są proste:

 1. Komputer cyklu bazuje na zmianach temperatury bazowej organizmu użytkowniczki (codzienne poranne pomiary temperatury w jamie ustnej, po przebudzeniu ale przed wstaniem z łóżka).
 2. Dane dotyczące temperatury bazowej są pobierane poprzez sensor stanowiący integralną część urządzenia, natomiast sam pomiar dokonywany jest do 4 miejsc po przecinku, z czego wyświetlane są dwa miejsca po przecinku (na marginesie pomiar trwa około 30-45 sekund).
 3. Zmiany temperatury bazowej są analizowane przez specjalny model matematyczny stworzony do tego celu.
 4. Model ten został oparty na bazie danych ponad 1 miliona cykli różnych użytkowniczek, które to dane zostały zebrane w trakcie blisko 30 letniej historii produkcji komputerów cyklu (grupa badawcza i walidacyjna).
 5. Model posiada zdolność do adaptowania się do charakterystyki zmian w cyklu użytkowniczki w celu minimalizacji współczynnka błędu.
 6. Model posiada zdolność do generalizacji nabytej wiedzy, czyli po pewnym czasie uczenia się cyklu danej użytkowniczki, co trwa zwykle od 2 do 3 cykli, model przewiduje jakie będą zmiany w cyklu na podstawie zdobytych danych, dzięki czemu może również prognozować zmiany. (1)

Krótki film obrazujący działanie komputerów Lady Comp.

4. Skuteczność komputerów i badania naukowe potwierdzające ich skuteczność.

Lady-Comp to jedyny komputer cyklu dostępny na rynku, którego skuteczność została potwierdzona naukowo, a wyniki badania zostały opublikowane w Ginekologii Polskiej PTG. Więcej informacji na temat potwierdzeń skuteczności komputera Lady-Comp można poczytać tutaj i załączonych pdf-ach:

 1. Badania i certyfikaty
 2. Testy kliniczne

5. Gdzie można nabyć Lady-Comp, Lady-Comp Baby i inne.

Dystrybutorem na Irlandię i Anglię jest Lady-comp-co-uk. Po wpisaniu hasła (w polu Enter discount code): Marzena-Dublin, przydzielona będzie zniżka w wysokości 6%. Zachęcam do skorzystania z niej, bo jest to fantastyczna inwestycja w swoje zdrowie.

Dystrybutorem na Polskę jest Lady-comp-pl.

6. Poznaj opinie użytkowniczek.

Źródło:

  1. Blog o Lady Comp
  2. Forum Ginekologiczne
  3. Lek. med. Małgorzata Wrochna
  4. Odległe efekty hormonalnej terapii zastępczej – korzyści i ryzyko, D.H.Barlow, Nuffield Department of Obstetrics and Gynaecology, The John Radcliffe Hospital, Headington, Oxford, Wielka Brytania. Tłumaczyli Robert Kulik i Mariusz Górnicz
  5. Kristen Page Wright and Julia V Johnson, University of Vermont College of Medicine and Reproductive Endocrinology and Infertility, Women’s Health Care Services, Fletcher Allen Health Care, Burlington, VT USA, Ther Clin Risk Manag. 2008 Oct; 4(5): 905–911.
  6. Persson I, Adami HO, Berkvist L et al. Risk of endometrial cancer after treatment with oestrogens alone or in conjunction with progestogens: results of a prospective study. BMJ 1989: 298: 147-151.

 

 

Share
komentarzy 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com