PRZYRODOLECZNICTWO – TARCZYCA BAJKALSKA

Share

Najważniejsze właściwości tarczycy bajkalskiej:

* Wspomaga zmniejszenie stanów zapalnych (w tym zmniejsza paradontopatie. Posiada właściwości przeciwdrobnoustrojowe oraz ściągające.

* Zmniejsza skurcze oskrzeli, które z kolei powodują duszności astmatyczne. Łagodzi także objawy alergii.

* Bajkaleina redukuje rozwój cytokin prozapalnych, prowadzące do stresu oksydacyjnego. Zarówno bajkaleina, jak i wogonina działają przeciwzapalnie, hamując powstawanie nowotworów. Co więcej, wogonina przyczynia się do apoptozy (uśmiercania) komórek nowotworowych. Temu procesowi sprzyjają również flawonoidy obecne w kwiatach tarczycy.

* Wspomaga odwracanie przyczyn chorób neurodegeneracyjnych takich jak: stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera, Parkinsona lub padaczka.

* Wspiera pamięć. Wysoki potencjał antyoksydacyjny bajkaliny ogranicza negatywny wpływ reaktywnych cząsteczek na strukture mózgu.

Ps. Łączę zioła i rośliny w naparach i herbatach. Mają wtedy większy potencjał.

Inna nazwy: bajkalina, Chinese Skullcap, Baical skullcap root, Radix Scutellariae, Skullcap, Oriental blue, Huang Qin, Baikal-Helmkraut, helmetflower, mad-dog weed, hoodwort

Dawkowanie

Standardowa dzienna dawka tarczycy bajkalskiej uzależniona jest od stosowanego preparatu. Do tych najbardziej popularnych należą:

  • odwar z ziela tarczycy: 30 g surowca należy zalać 500 ml wody, mieszaninę doprowadzić do wrzenia i gotować przez 15 minut. Tak przygotowany napój pić w ilości 2 filiżanki dziennie. Ważne jest, aby nie uzupełniać odparowanej podczas gotowania wody;
  • palone liście tarczycy; 1-2 g liści spalane jest w fajce;
  • suszony korzeń tarczycy: forma najczęściej spotykana – ok. 5 g suszu zalać 250 ml wrzącej wody i odczekać 5 min. Po takim czasie herbata jest gotowa do spożycia;
Źródło: zdrowiebezleków

Łączenie z innymi “remedies”:

Jeżeli uważasz, że artykuły, materiały, które piszę i udostępniam, na stronie marzenakolano.com lub na fan page (https://www.facebook.com/infiniteprogressnutrition/) za wartościowe i przydatne Tobie, a chciałbyś/chciałabyś wesprzeć moją pracę, poniżej znajduje się numer konta na który można przelać dowolną kwotę:
(wpisując w tytule przelewu: Donation)

(DE: Germany)
IBAN: DE51100110012622784224
BIC: NTSBDEB1XXX

lub za pośrednictwem Paypal:
https://www.paypal.com/paypalme/infinitepronutrition

Źródło:

Zdrowie bez Leków

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz mnie
Aktualne posty z mojego bloga mogą być dostarczane bezpośrednio na twój adres e-mail.
Aby otrzymywać najnowsze posty ...
Powered By WPFruits.com