FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedInEmailGoogle GmailPrintPodziel się

Nie ma leku na choroby.

To znalezienie przyczyny jest rozwiązaniem.

Przy tych samych chorobach zdarza się, że przyczyna jest inna. Dlatego też nie można stosować takich samych metod w stosunku do każdego organizmu, jeśli przyczyna jest inna. Nie można traktować czegoś, jako pewnik do usunięcia stanu chorobowego. Indywidualne podejście do każdej osoby jest tym podejściem właściwym.

Miałam okazję organizować w Dublinie konferencję, na której głównym gościem był Jerzy Zięba. Podjął szeroki temat, jakim jest zdrowie podczas 14 godzinnego spotkania. Trzeba przyznać, że jesteśmy młodym pokoleniem, które ma nie lada zadanie – wychować dzieci, zadbać o seniorów, a także o siebie.

Marzena-Kolano-Infinite-Progress-Jerzy-Zięba-Dublin Obecnie ścieramy się z sytuacją, w której występuje nadmiar (nierównowaga w organizmie) wolnych rodników, zanieczyszczeń, metali ciężkich i silnie toksycznych substancji w stosunku do witamin, minerałów, antyoksydantów, pierwiastków śladowych. Dlatego chorujemy. Brakuje nam ruchu, a jeśli ktoś jest aktywny fizycznie, często nadweręża swój organizm uprawiając sport, który go powoli uszkadza (czytaj: nadmierny wysiłek przy mniejszych możliwościach regeneracyjnych organizmu).

Jak zlikwidować stany zapalne, które występują obecnie nagminnie? Często nie zdajemy sobie sprawy, że stany zapalne występują w naszym organizmie i cicho uszkadzają nasze komórki i tkanki. Od stanu zapalnego nie odczuwalnego już bardzo blisko do stanów chorobowych.

Jerzy Zięba mówił również o złym obecnym stanie jelit ludzi, który doprowadza do wszelakich alergii i uczuleń. Jak często stykamy się obecnie z osobą alergikiem?

Ciągle również mówimy o wpływie stresu na nasz organizm, ale czy wiemy jak bardzo on wpływa na nasz stan? Stan nadnerczy, o którym mówił J.Z. głównie zależy od poziomu wit. C w organizmie, dlatego iż antyoksydanty mają szczególne znaczenie na neutralizowanie toksyn, wolnych rodników i kwasicy wywołanej przez stres. Czy umiemy odpoczywać i kontrolować wpływ stresu na organizm?

Jerzy-Zięba-Ukryte-Terapie-Dublin

Osobiście zachęcam do stosowania podstaw, o których Jerzy Zięba mówił na seminarium. W przeróżnych stanach chorobowych to podstawy odgrywają ważną rolę, bo nawyki kontrolują nasz sposób jedzenia i to co jemy na codzień. Skoncentrowanie się na jednej zmianie i wyszlifowanie jej jest o wiele cenniejsze aniżeli zastosowanie 10-ciu metod terapeutycznych na raz i odstawieniu ich po miesiącu czasu.

Konferencja-Zdrowotna-Jerzy-Zięba-Dublin

Były emocje, wiedza, doświadczenie, wszystko co potrzeba, ale zabrakło nam CZASU!!!!!!!!!!!!!!

Tematów zdrowotnych nie starczyłoby nawet na dwudniowe seminarium. A pytań było co niemiara.

Czekamy na drugą książkę Jerzego, bo jeśli będzie jeszcze lepsza jak pierwsza, to będzie się ją czytać z jeszcze większą szybkością.

Marzena-Kolano-Jerzy-Zięba-Dublin-Infinite-Progress

Chciałabym gorąco podziękować za tak liczne przybycie. Było na sali 400 osób.

Dziękuję Wam za wsparcie – wszystkim, którzy byli i którzy nie mogli być, całemu zespołowi. Jesteście wspaniali. Mogłam na Was liczyć. To najwspanialsze uczucie mieć osoby wokół, na których można polegać.

Najserdeczniejsze podziękowania składam  za nieocenione wsparcie i pomoc w organizacji tego wydarzenia mężowi oraz mamie Zosi.
Bez Was nie odbyłaby się ta konferencja.
Jeśli kogokolwiek ominęłam, a przyczynił się do stworzenia tego eventu, serdecznie dziękuję.
Marzena-Kolano-Infinite-Progress-Jerzy-Zięba-Dublin-dieta-oczyszczanie
 
Galerię zdjęć z konferencji z Jerzym Ziębą można obejrzeć tutaj:
 

Infinite-Progress-MK-Mentoring-Marzena-Kolano